Periç Gençlerbirliği'nde

Periç Gençlerbirliği'nde.75119
  • Giriş : 14.01.2008 / 18:02:00

Gençlerbirliği, Şili'den transferi kaleci Nicholas Periç'le 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gençlerbirliği Spor Klübü Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Gençlerbirliği Genel Sekreteri Fatih Atay, Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, futbolcu Nicholas Periç ve menajeri katıldı.

Törende konuşan Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, ilk yarının bitimiyle takımda direkt oynayan 7-8 kadar futbolcuyla yollarını ayırdıklarını bunlardan birisinin de kaleci Gökhan olduğunu, bu sebepla ihtiyaç duydukları kaleci boşluğunu Periç'le doldurduklarını ifade etti.

İlk yarı için takımının gidişatının iyi olmadığını ve Gençlerbirliği'nin bulunduğu konumu haketmediğini dile getiren Akyüz ,devre arası kampını iyi geçirdiklerini ikinci yarıyla beraber istedikleri düzeye geleceklerini söyledi. Akyüz, hazırlık kampında ve Gençlerbirliği Oftaş maçlarında iyi mücadele ettiklerini belirtti. Uzun süredir takip ettikleri futbolcuların olduğunu belirten Akyüz, bundan sonra yapacakları transferlerle istedikleri yere geleceklerini ifade etti. Akyüz Periç transferi içinde klübe "hayırlı olsun" dileklerinde bulundu.

3,5 yıllık sözleşmeye imza atan Nicholas Periç ise Gençlerbirliği'ne gelmekten mutlu olduğunu, Gençlerbirliği'ne yardımcı olmayı düşündüğünü ifade etti. Periç kariyerinde hep iyi işler yaptığını ve Türkiye'de kariyerine devam edeceğini söyledi.

Periç basında hakkında çıkan kokain kullandığı ve bu nedenle 6 ay ceza aldığı iddalarını ise yalanladı. Kokain kullanmadığını kendisinin Şili'nin en iyi futbolcularından biri olduğunu, Şili milli takımının kalesini koruduğunu ve böyle kariyere sahip bir futbolcunun kokain kullanmasının mümkün olmadığını söyledi.

Doping testlerinde kokain maddesinin çıktığını buna kendisinin de şaşırdığını ifade eden Periç kokain nedeniyle hiçbir zaman ceza almadığını söyledi.

"Şampiyon bir takımdan düşme hattındaki bir takıma neden geldin?" sorusuna Periç," Şampiyon takımdan geldim. Kariyerime Türkiye'de devam edeceğim. Benim için takımın düşme hattında olması problem değil. Ben memnunum" şeklinde cevap verdi

Türkiye'de Roberto Carlos'u tanıdığı gibi bunun yanında tanıdğı başka futbolcularında olduğunu ifade eden Periç, ama samimi olduğu futbolcuların bulunmadığını sözlerine ekledi.

İmza töreninden ardından Periç, Gençlerbirliği forması ve atkısıyla basına poz verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious