Perinçek, orduyu tahrike devam ediyor

Perinçek, orduyu tahrike devam ediyor.13561
  • Giriş : 23.01.2009 / 15:22:00

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında Doğu Perinçek, yarım kalan savunmasına devam etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında sanık Doğu Perinçek, İşçi Partisi'nde yapılan aramada 1167 kaset ve bunun yanında CD'lere el konulduğunu, suç unsuru taşıdığı ileri sürülen CD'lerle ilgili tutanaklarda hiçbir bilgiye yer verilmediğini ileri sürdü.

Perinçek, "Arama tutanaklarında yer almayan ancak deliller arasına konulan, suç unsuru taşıdığı iddia edilen 3 yoğun CD, anlaşılıyor ki İstanbul Emniyeti'nde veya Ergenekon savcılığınca üretilmiştir. Bunun da kanıtları vardır. Soruşturulması gereken de budur." iddiasında bulundu. Perinçek, bulunamayan ancak deliller arasına konulan 3 CD'de kendisinin sarf ettiği ileri sürülen kelimelerden birçoğunu ömrü boyunca hiç kullanmamış olmasının da bunun en büyük isbatı olduğunu söyledi;

BİLİM ADAMIYIM BEN

Perinçek, "Lobi kelimesini kullanmam. Türkiye'de en çok gönderme yapılan bir bilim adamıyım ben. Tümden umutsuzluğun ivmesi, vizyon, konsensüs, siyasi iradeler, fundamantalist gibi kelimeleri asla kullanmam. Kontra direnci, kontra teori, kontra önlemler paçalarından istihbaratçı akan kelimeler. Finanse dünyası, cahil bir adam tarafından yazılmış. 1950-1960 doğumlular arasında tek bir yazar yetişmemiştir deniliyor. Oysa çok büyük Türk yazarları var. 'Eleman profili' bende eleman da profil de olmaz." diye konuştu.

VURAL SAVAŞ YANLIŞ YAPMIŞ

Eski Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş'ın, bir gazetede "Derin devlet Atatürk zamanında vardı." şeklinde sözlerinin yayınlandığını söyleyen Perinçek, "Bu düşmanın uydurmasıdır. Böyle birşey yok. Bu NATO döneminde oldu. Vural Savaş, bilmeden yanlış yapmış, kendisini uyarıyorum." diye konuştu.

"FABRİKATÖR BELGESİ, EYMÜR'ÜN KİTABINDA VAR"

Perinçek, Ergenekon örgütünün belgesi olduğu ileri sürülen "Fabrikatör belgesi"nin, Mehmet Eymür'ün kendisi aleyhine yazdığı "Analiz" ve "Sentez" adlı kitaplarda geçtiğini iddia etti. Perinçek, Ergenekon tertibi düzenleyenlerinin en büyük malzeme kaynağının Mehmet Eymür olduğunu söyledi.

Kemalizm'le alakalarının olmadığı şeklinde haklarında itham bulunduğunu belirten Perinçek, "Kendimi ve İşçi Partisini 'Atatürk'ün bütün eserleri' adlı kitaba adadım. Bu 25 cilt oldu. Mehmet Perinçek, Rusya'ya giderek Atatürk'ün yaptığı 17 yazışmayı aldı. ABD, Rus ve Türk arşivlerinde gizlenen saklanan ne varsa ortaya çıkardık. Bunu hiç kimse yapamadı. Katrilyonlarca imkanları olmasına rağmen hiçbir kurum bunu yapmadı, yapamadı. Atatürk büyük bir devrimcidir. Devrimci olmayanlar bunu anlayamaz. Bunu bir tek İşçi Partisi anlamıştır. Dava dosyasının yükü ağır. Bizim de bir katkımız olsun. 13. ceza mahkemesinin bir kütüphanesi varsa oraya koysun." dedi.

HİZBULLAH'I KULLANMAKDIK, ORTAYA ÇIKARDIK

MİT müsteşarı Emre Taner'in bir demecinde Hizbullah'ı kullandıklarını söylediğini iddia eden Perinçek, "Ne yaptırdınız? Mevlüt mü okuttun? İnsanları betonlara gömdürtmüşler, diri diri boğdurtmuşlar. Emekliliği gelmiş. Emre Taner iyi bir insan. Vatansever ama bunları kendileri söylüyor. Biz Hizbullah'ı kullanmadık aksine ortaya çıkardık." dedi.

PERİNÇEK'İN EVİNDE BULUNAN TEK BELGE

"Masonik-Bilderberg çetesi" belgesinin evinde bulunduğunun iddianamede yer aldığını belirten Perinçek, "Bu benim evimde bulunan tek belgedir. Bunlar benim Doçentlik tezimdir. Bunun içinde de hiçbir gizli örgüt sözü dahi yoktur. Benim evimde tüm gizli örgütlerin belgeleri vardır. Bunlardı bilmem gerekir. Ben İşçi Partisinin genel başkanıyım. Ama bunların hiçbirine dokunmamışlardır. Benim 10 binin üzerinde kitaptan oluşan Türkiye'nin en büyük özel arşivleri arasında yer alan bir kütüphanem var." dedi.

İŞÇİ PARTİSİNE YÖNELİK SUÇLAMALAR...

Perinçek, Ergenekon davası kapsamında İşçi Partili yöneticilere yönelik suçlamalar bulunduğunu hatırlatarak, bu suçlamaların partiye karşı yöneltilmiş durumda olduğunu, bunun için de öncelikle Anayasa Mahkemesi'nde partinin kapatma davasının görülüyor olması gerektiğini söyledi.

'GÖRSEL SAVUNMA', LCD EKRANDA GÖSTERİLSİN

Perinçek, dün basın mensuplarına dağıtılan "Görsel savunma" isimli DVD'nin mahkeme salonundaki LCD ekrandan gösterilmesini talep etti. Başkan Köksal Şengün talebi kabul etti. Bunun üzerine Perinçek, savunmasına 45 dakikalık görsel savunmasına DVD'sinin eşliğinde devam etti. Perinçek'in, Diyarbakır'da düzenledikleri mitingde traktörler üzerinde insanların Türk bayrağı sallayarak oluşturduğu konvoy görüntüleri sırasında ağladığı gözlendi. Perinçek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da binlerce kişiyi mitinglerde topladıklarını, bölücü terör örgütüyle dişe diş mücadele ettiklerini söyleyerek "Bunu hangi parti yapabiliyor. Hangi parti Fırat'ın öte tarafına geçiyor. Biz bunu yaptık. Bakın, halk İşçi Partisine sevgisini, damlara çıkarak gösteriyor." dedi.

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, öğleden sonraki oturumda savunmaya ara vereceklerini ve talepleri alacaklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*