Perinçek ABD'ye çattı

  • Giriş : 15.07.2007 / 20:29:00

İP lideri Perinçek, terörün arkasında ABD'nin olduğunu iddia etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin tiyatro sahnesi olmadığını belirterek, ''Öyle birbirine ip atarak Türkiye'nin hiçbir sorununu çözmek mümkün değildir'' dedi.

Perinçek, partisince Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Perinçek, ''Lozan Kahramanı Perinçek'' sloganlarıyla kürsüye çıktı. Doğu Perinçek, Türkiye'nin önünde büyük zorluklar bulunduğunu ifade ederek, bu zorlukları, Türk milletine yakışan bir iradeyle aşacak gücün partisinde olduğunu savundu.

Türkiye'yi devletsiz bırakma aşamasına getiren sistemin bulunduğunu ileri süren Perinçek, şöyle konuştu: ''İP, Türkiye'yi tekrar Atatürk devrimlerinin rotasına çekmek için ayağa kalkmıştır. Türkiye bir tiyatro sahnesi değildir. Bu büyük sorunların eşiğinde, öyle birbirine ipler atarak Türkiye'nin hiçbir sorunu çözmek mümkün değildir. Türkiye'nin altında mayınlar patlıyor, çarşılarında bombalar patlatılıyor. Kuzey Irak'ta 155 Türkmen kardeşimiz daha dün şehit edilmiştir. Her bomba, her kurşunda tek bir gerçekle karşılaşıyoruz. O da ABD. Bütün partilere soruyoruz. Terörün arkasında kim var? Milletimiz biliyor, terörün arkasında ABD var, Bush yönetimi var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious