Perinçek: Dinki ABD öldürttü

  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

Perinçek, Patrik Mutafyan’a gönderdiği mektupta, “Hrant Dink’i ABD’nin öldürttüğünü siz de biliyorsunuz. Sizi bu gerçeği açıklamaya davet ediyoruz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ziyarette, Doğu Perinçek’in Patrik Mutafyan’a hitaben yazdığı mektup da verildi.

Perinçek, mektubunda “Benim bilgili yurttaşım” diye hitap ettiği Mutafyan’ın Hrant Dink’in gerçek katilini bildiğini iddia ederek, “Hrant Dink’i ABD’nin öldürttüğünü siz de biliyorsunuz. Sizi bu gerçeği açıklamaya davet ediyoruz” dedi.

Perinçek, Dink suikastının Türkiye’yi hedef alan büyük bir kışkırtmanın parçası olduğunu, Dink’i ABD ve onun emrindeki SüperNATO örgütünün öldürdüğünü öne sürdü.

Perinçek, mektubunda Patrik’e şöyle seslendi:

“Siz ve Ermeni yurttaşlarımız, Hırant Dink’in hayatına son veren o kurşunların Türkiye ve Türk vatanseverliği adına sıkılmayacağını bilecek birikime sahipsiniz. Ermeni cemaati, bütün milletimiz gibi, bu cinayetin acı meyvelerini ABD’nin topladığını görecek kadar zekidir.

En önemlisi, ABD, Türkiye’mizi mürekkep fiyatına parçalayan haritalarını ilan etmiştir ve bugün Kerkük’ten Diyarbakırımıza uzanan bir dizi tertip ve kışkırtmayla karanlık emellerini hayata geçirmek peşindedir. Sizin bütün bu plan ve uygulamalar karşısında bir sözünüz, Türkiye için bir vaazınız veya duanız yok mudur? Siz de biliyorsunuz, siz de görüyorsunuz, Hrant Dink’i ABD’nin öldürttüğünü niçin açıklamıyorsunuz?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious