Perinçek: Gizli tanıklar kullanılamaz!

Perinçek: Gizli tanıklar kullanılamaz!.12304
  • Giriş : 17.07.2008 / 15:16:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'le cezaevinde görüşen eşi Şule Perinçek, Perinçek'in gizli tanıkların kullanılamayacağını belirttiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şule Perinçek, Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan eşi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde ziyaret etti. Bir grup partili ile cezaevine gelen Perinçek yaklaşık 1 saat eşi ile camlı ortamda telefonla görüştü.

Cezaevi çıkışı basın mensuplarını sorularını cevaplayan Perinçek, Doğu Perinçek'in iddianameyle ilgili değerlendirmelerini anlattı.

Doğu Perinçek'in gizli görüşmelerle ilgili olarak, "Ben hiçbir zaman bu kişilerle birlikte olmadım." dediğini belirten Şule Perinçek, "Doğu Perinçek'in her zaman yanında koruma polisleri vardı. Girdiği, çıktığı yerler, tarihler bellidir. Bu konuda savunma cümlesi kurmak bile bana anlamsız geliyor. 'Boş bir iddianame' dedi. Ben de ona 'Doldurmaları imkansızdı' dedim. Elde bir şey olmayınca boş olması kaçınılmazdı zaten. Gizli tanıklarla ilgili görüşlerini söyledi. 'Gizli tanıkların bizim davamızda kullanılması imkansız' dedi. Gizli tanıklarla ilgili yasa 5 Temmuz tarihli. Ondan önce ifadeleri alınmış. Gizli tanıkların ifadeleri geçersiz. Yasası olmadan onu uygulayamazsınız. Türkiye'deki hukuk bu. Bir çırpınış içinde oldukları için hukuksuzluk içindeler. Siyasi bir davayı hukuka sığdırmaya çalışıyorlar, o da o kalıba girmiyor. Bu gizli tanık işinin de birkaç gün sonra hukuki olmadığı ortaya çıkacak." dedi.

'Agarta Tarikatı' ile ilgili sorular üzerine de, "Sorularınınla beniz güldürüyorsunuz. Bir açık oturumda konuşuyorlar, cinayetleri anlatıyorlar, Atatürk'e suikasta kadar gitmişler. 600 yıl geriye gidilmesi lazım. Dediğim gibi, siyasi hayatı boyunca mafya-tarikat ilişikisine karşı çıkmış, darbeciliğe karşı çıkmış, teröre karşı çıkmış örgüte bunların söylenmesi mümkün değil. Hani bir çamur atarsınız izi kalı derler; ama bu iz bırakacak bir çamur da değil ne yazık ki. Hani onun çamur olduğunu bilirsiniz ; ama yapıştığı yerde bir gölde bırakır hiç olmazsa. Gölge de bırakacağını sanmıyorum. Bu dava böyle bitecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*