Perinçek ifade verirken ağladı

Perinçek ifade verirken ağladı.13561
  • Giriş : 23.01.2009 / 15:55:00

Soğukkanlığı, kıvrak zekası ile duruma göre değiştirdiği söylemleri ile tanınan İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, bugün ifade verirken akan gözyaşları ile herkesi şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


''Ergenekon'' davasında tutuklu sanıklardan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün başladığı savunmasına devam etti. Perinçek bir ara göz yaşlarını tutamadı.

ÖNCE ESTİ GÜRLEDİ

Perinçek'in Genelkurmay Emekli Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun kendisine Tuncay Güney vasıtası ile emir gönderdiği iddasını yalanlarken parlayan ve "Hüseyin Kıvrıkoğlu mu bana emir verecek. Ben İşçi Partisinin başkanıyım. Bana Cumhurbaşkanı bile emir veremez" diyen Perinçek alışıldık tavırlarını sergilemeyi sürdürüyordu.

SONRA AĞLADI

Ancak soruşturmanın ilerleyen bölümlerinde mitinglerde yaptığı konuşmaların görüntülerini mahkemeye gösteren Perinçek, "İşte bunları size delil diye gösteriyorlar. Türk Bayrağını Diyarbakır'da dalgalandırdık. Suçumuz bu mu?" derken gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugünkü duruşmasının öğleden önceki bölümü sona erdi.

Bu bölümde tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün başladığı savunmasına devam etti.

Bir ara göz yaşlarını tutamayan Perinçek'in savunmasının bugünkü kısmının tamamlanmasının ardından Mahkeme Heyeti, duruşmaya saat 14.00'a kadar öğle arası verdi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, sanıklar ve avukatlarının taleplerinin alınması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*