Perinçek işçi çadırında konuştu

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Perinçek; "Borç faizine 45 trilyon vermezseniz, işçiye de memura da kaynak bulursunuz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hükümetin kaynak bulamamaktan yakındığını savunan Perinçek, "Borç faizine 45 trilyon vermezseniz, işçiye de memura da kaynak bulursunuz" dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve bazı yöneticiler, Türkiye Kamu Sen’in Aksaray’daki Toplu Sözleşme Takip Çadırı’ni ziyaret etti. Çadırda Türkiye Kamu Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan ve memurlar tarafından karşılanan Perinçek, memurların derdini dinledi. Hükümetin memura ve işçiye zam yapabilmek için kaynak aradığını ifade eden Doğu Perinçek, "Eğer kaynak aranıyorsa, borç faizine 45 trilyon vermezsiniz. O zaman işçiye, memura, çiftçiye ve emekliye kaynak bulabilirsiniz. Memurların mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz. 26 Ağustos’ta Ankara’da yapacağınız anlamlı mitinge de sonuna kadar destek veriyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye Kamu Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan da, Türkiye’de memur sayısının iddia edildiği gibi çok fazla olmadığını söyledi. Memur sayısının dünya ortalamasından az olduğunu kaydeden Bostan, "Bir yandan ’memur sayısı fazla’ diyorlar. Bir yandan da ’sağlıkta eğitimde eleman açığı var’ diyorlar. Kamu çalışanlarının birçoğu artık açlık sınırının altında maaş alıyor. Bize yüzde 4’lük zam önererek, sahaya inmeye davet ediyorlar. 4 yıldır bekliyoruz artık sabrımız kalmadı" dedi.

İşçi Partisi Ulusal Strateji Merkezi Başkanı emekli Tuğgeneral Servet Cömert ise, Türkiye’yi küçük hesaplar yapan insanların yönettiğini iddia etti. Türkiye’nin çok zengin kaynaklara sahip olduğunu savunan Cömert, "Türkiye’de ciddi ve dirayetli yöneticiler yok. Bir haftalık otel ücreti 98 milyar ödeyen bir başbakan memura da yüzde 4 zam önerebiliyorsa bu gayri ciddilikten başka bir şey değildir. Bu halka değer vermemektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious