Perinçek: Milattan önceye gidin bari

Perinçek: Milattan önceye gidin bari.13561
  • Giriş : 31.10.2008 / 12:00:00

''Ergenekon'' davasının bugün yapılan 6. duruşmasında, tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Oktay Yıldırım, iddianamenin bazı bölümlerine itiraz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sağlık sorunları yüzünden Adli Tıp Kurumuna sevk edilen Hayrettin Ertekin dışındaki tutuklu 45 sanık geldi. Tutuksuz sanıklardan ise eski İstanbul Üniversitesi Kemal Yalçın Alemdaroğlu, Kemal Şahin, Güler Kömürcü Öztürk, Mehmet Murat Yücel, Ferudun Refik Nuhoğlu, Rafet Arslan, Fuat Ermiş, İsmail Eksik ve Yusuf Beşerik de, duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada, Cumhuriyet savcıları Nihat Taşkın ile Mehmet Ali Pekgüzel tarafından iddianame okunuyor. Savcılar, daha önce okunmuş ya da ileride tekrar edilen bölümleri atlayarak iddanameyi okumaya devam ediyor.

Savcı Pekgüzel, iddianamenin Doğu Perinçek ile terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan arasında görüşmeler yapıldığına dair bölümü okurken, İP Genel Başkanı olduğunu ifade etmesi üzerine Perinçek, ''O zaman genel başkan değildim. Suç tarihi 1997 diyorsunuz, sene 89, milattan önceye gidin bari'' diye konuştu.

Bu arada, iddianame okunurken yine tutuklu sanık Oktay Yıldırım da bazı bölümlere itirazda bulundu.

Duruşmayı izlemek için gelen ve aralarında The Asahi Shimbun Gazetesi'nin Tahran büro şefi olduğu öğrenilen Japon gazetecinin de aralarında bulunduğu tüm basın mensupları, duruşmayı iç salondan izliyor.

Öte yandan, duruşmaya gelen sanık avukatlarının sayısının düne göre daha az olduğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*