Perinçek: Milletin katırıyız

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Milleti’nin bir etnik grup olmadığını belirtirken, “Dumlupınar’da, Çanakkale’de Türkü, Kürdü koyun koyuna yatıyor” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Milleti’nin bir etnik grup olmadığını belirtirken, “Dumlupınar’da, Çanakkale’de Türkü, Kürdü koyun koyuna yatıyor” dedi. Perinçek, partisinin bugüne 40 yıldır “ısrar ederek” geldiğini ifade ederken, Şimdi bütün milleti birleştireceğiz. İşçi Partisi milletin katırıdır” diye konuştu.

İşçi Partisi’nin “Milli Hükümet Programıyla İktidara” sloganıyla topladığı 7. Kongre Dedeman Otel’de üçüncü gününü tamamladı.

Kongrenin kapanışında bir konuşma yapan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Milleti’nin bir etnik grup olmadığını belirtirken, “Dumlupınar’da, Çanakkale’de Türkü, Kürdü koyun koyuna yatıyor” diye konuştu.

Diğer partilerin bölücülük yaptığını ileri süren Perinçek, “Biz ve onlar yoktur, biz varız” dedi.

Kongrede oybirliği ile kabul edilen Milli Hükümet Programı’nın milliyetçileri, halkçıları ve devrimcileri birleştirdiğini söyleyen Perinçek, 6-7 Mart 2007’de Lozan’a, 24 Nisan 2007’de Paris’e gideceklerini belirtti. Perinçek, “Uçaklar dolusu gideceğiz ve onların parlamentolarının önünde, ‘bir yalanı gerçek yapamazsınız’ diye haykıracağız” dedi.

BÜTÇE 20 MİLYON YTL

Perinçek, partisinin seçim bütçesinin ise 20 Milyon YTL olduğunu açıklarken, şunları kaydetti:

“Türkiye’deki 270 bin seçim sandığında da müşahidimiz bulunacaktır. İşçi Partisi bu noktaya 40 yıldır ısrar ederek, direnerek geldi. Kendimize karşı dürüst olduğumuz için hatalarımızı düzelterek geldik. Şimdi bütün milleti birleştireceğiz. İşçi Partisi bu milletin katırıdır.”

PERİNÇEK TEK ADAY

Kongre’de, Perinçek, tek genel başkan adayı olurken, Merkez Karar Kurulu adayları arasında, emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci, emekli Tuğgeneral Servet Cömert, emekli Emniyet Müdürü Adnan Konukman, eski Fenerbahçeli milli futbolcu Kemalletin Şentürk, eski MHP Senatörü Servet Bora, eski DSP Edirne Milletvekili Ahmet Ertürk, Avukat Ceyhan Mumcu gibi isimler bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious