Perinçek: Ruhsatsız silah taşıdım

Perinçek: Ruhsatsız silah taşıdım.9398
  • Giriş : 15.05.2009 / 21:20:00

'Ergenekon' davasının öğleden sonraki bölümünde, tutuksuz sanıklar Yusuf Tunçer, Aydın Gergin ve Yusuf Beşirik'in ifadeleri alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

''Ergenekon'' davasının bir sonraki duruşması 21 Mayıs Perşembe günü yapılacak.

Buna göre mahkeme heyeti, tutuklu sanık Hayati Özcan'ın talebi doğrultusunda, NATO İzmir Şirinyer Karargahı'na müzekkere yazılarak, MİT Müsteşarlığının Haziran 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığına bildirdiği NATO bilgilerini içeren CD hakkında soruşturma açılıp açılmadığının sorulmasını kararlaştırdı.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, davanın tutuksuz sanıkları Sedat Peker, Mahir Çayan Güngör, Fuat Turgut, Murat Özkan, Satılmış Balkaş, Asım Demir, Atilla Aksu ve Raif Görüm'ün, savunmalarının alınması için bir sonraki duruşmada hazır edilmelerini hükme bağladı.

Duruşma, 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.30'a ertelendi.

Bu arada, tutuklu sanık Kemal Kerinçsiz'in talebi doğrultusunda, MİT Müsteşarlığından dava dosyasına gönderilen yazıda, Necip Hablemitoğlu suikastı ve Danıştay saldırısı eylemlerinin ''Ergenekon'' adlı örgütle ilişkili olduğuna dair 2005 ve 2006 yıllarında teşkilat tarafından Başbakanlığa sunulan herhangi bir çalışmanın bulunmadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*