'Perinçek'in oğluna suikast yapılacak'

'Perinçek'in oğluna suikast yapılacak'.10392
  • Giriş : 08.06.2009 / 16:19:00

İşçi Partisi Genel Başkan Vekil Mehmet Bedri Gültekin, Doğu Perinçek’in oğlu, İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek’e suikast düzenleneceği ihbarını aldıklarını öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi Genel Başkan Vekil Mehmet Bedri Gültekin, bugün Başbakan, İçişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı'na birer dilekçeyle başvurarak, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu, İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek'e suikast düzenleneceği ihbarını aldıklarını öne sürdü.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekil Mehmet Bedri Gültekin, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu, İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek'e suikast düzenleneceği ihbarını aldıklarını öne sürdü.

Gültekin, bugün Başbakan, İçişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı'na birer dilekçeyle başvurdu. Gültekin, dilekçesinde, şunları kaydetti:

”Suikast ihbarı, bir güvenlik yetkilisi tarafından partimizin avukatlarından Osman Aydın Şahin'e yapıldı. Bu ihbarda Rusya'daki bazı Türk okullarının kapatılmasından sorumlu tutulan Mehmet Perinçek'in halledileceği ifade edildi.
Aynı konudaki kimi haber ve makalelerden sonra aldığımız bu suikast ihbarı tarafımızdan ciddiye alınmıştır.

Mehmet Perinçek, Rus arşivlerinde yaptığı bilimsel çalışmalar sonucu, soykırım iddiasının tarihi gerçekler ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını, emperyalist bir yalan olduğunu da kanıtlamıştır.

Kurtuluş Savaşımızı bir soykırım olarak göstererek bugünkü emperyalist hedeflerine ulaşmak isteyenleri rahatsız eden tarihsel gerçekleri ortaya çıkaran bir bilim insanımıza, Mehmet Perinçek'e yönelik olası saldırının önlenmesi için gereğini bilgilerinize arz ederim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*