Perinçek'in sağ kolu Cömer'ten inanılmaz açıklama!

Perinçek'in sağ kolu Cömer'ten inanılmaz açıklama!.12689
  • Giriş : 02.04.2008 / 22:05:00
  • Güncelleme : 02.04.2008 / 20:19:59

Servet Cömert: "Biz ihtiyaç duyduğumuzda özel kuvvetimizi de güzel kuvvetimizi de kullanırız."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Emekli Tuğgeneral Servet Cömert, Türkiye'nin bir takım özel kuvvetleri bulunduğunu ve gerektiğinde bunların devreye sokulduğunu belirterek, "Biz ihtiyaç duyduğumuzda özel kuvvetimizi de güzel kuvvetimizi de kullanırız." açıklamasını yaptı.

İP Genel Başkanı Doğu Perinçek gözaltına alınmadan İstanbul'da yaptığı son basın açıklamasında, "Kıvrıkoğlu Veli Küçük'e 'özel kuvvet' kurma görevi verdi" açıklamasını yapmış, fakat haber Zaman gazetesinde yer alınca ertesi gün böyle bir şey söylemediğini iddia etmişti.

Partinin Genel Başkan Yardımcısı olan Cömert, bugün İP İstanbul Temsilciliği'nde basın toplantısı düzenledi. Kendisine yöneltilen "Siz o zaman görevdeydiniz, Kıvrıkoğlu'nun görevlendirdiği Veli Küçük'ün başındaki 'özel kuvvetin' görevi neydi ve nasıl bir özel kuvvetti bu?" sorusuna "Bu 'özel kuvvetler' Türkiye'de 1970'lerin başından itibaren o kadar çok çekiştirildi ve dillerde sakız oldu ki, çok çeşitli amaçlarla, istikametlerde ve çeşitli maksatlarla kullanılan bir birlik veya birimmiş gibi ifade edildi. Hatta bunu o dönemdeki Başbakanımız Allah Rahmet eylesin Bülent Ecevit'in de çok üzerinde durduğu bir konuydu.

Bildiğim kadarıyla 1960ların başlarından itibaren olan bir birimdir. Bu soğuk savaş döneminin seferi durumdaki ihtiyaçlarını dikkate alınarak oluşmuş bir birim. Ben kendim de o birimle ilgili eğitim aldım ve ne maksatla yapılandırıldığını da biliyorum...Özellikle şunu kesin olarak ifade ederim; biz de yoğun bir şekilde terörün başlamasından itibaren özel birliklerimizin amaçları farklı olarak teröre karşı kullanmak üzere sayıları çoğaltılmıştır. Ülkemizin Silahlı Kuvvetleri'nin bünyesinde elit personelden oluşturulan, eğitilen ve daha iyi savaşan iyi muharebe eden unsurlardır. Biz ihtiyaç duyduğumuzda özel kuvvetimizi kullanırız güzel kuvvetimizi de kullanırız. Bunun başkalarından izin alınacak şeyi de yok." şeklinde cevap verdi.

Cömert, "Tuğgeneral olduğunuz dönemlerde Veli Küçük'ü tanır mıydınız?" sorusu üzerine, "Ben Veli Küçük'ü tanımıyorum dersem yalan olur, ama aynı meslek mensubu içerisinde olan insanların bazı yerlerde karşılaşmaları mümkündür. Bir iki yerde karşılaştığımızı ve el sıkıştığımızı hatırlıyorum. Ama hiç sohbet etmedim, ne meslekte, ne de sonraki dönemde." ifadesini kullandı.
Perinçek'i savunmak için Sezer'i kullandılar

Doğu Perinçek ile Veli Küçük arasındaki ilişkiye dikkat çeken haberler İşçi Partisinde tedirginliğe sebep oldu. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Servet Cömert, Perinçek'in Küçük'e hitaben kullandığı 'arzederim' ifadesini geçersiz kılmak için ilginç bir savunma yaptı. Cömert, Perinçek'in 'arz ederim' ibaresini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e hitaben kullandığı iddia etti. İP'lilere göre, Sezer'e hitaben yazılmış metin, 45 dakikata üç defa aradığı için Veli Küçük'e gönredilmiş. Ergenekon terör örgütü çerçevesinde tutuklu bulunan Doğu Perinçek'i dün Genel Başkan Yardımcısı E. General Servet Cömert savundu. Kendisinin de emekli bir general olduğuna dikkat çeken Cömert, Perinçek'in askerlere karşı çok saygılı olduğunu iddia etti. Savunma hattını çok geniş tutan Cömer'te göre, 'Hedefte Türkiye var, Atatürk var, Ordu var, Yargı var, İşçi Partisi var. Hedefte ulusal devlet var, ulusalcılık var.' Cömert savunma yaparken isim vermeden başka adreslere de gönderme yaptı: "Dikkat buyurun; "Türk Ordusu suç örgütü" olarak gösterilmek isteniyor. Generallerle görüşmek suç gibi yansıtılıyor. Ben, şimdi bir siyasi parti mensubuyum diye, ömrümü geçirdiğim Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki silah arkadaşlarımla görüşemeyecek miyim?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious