Perinçek'ten başka bir şey beklenemez

Perinçek'ten başka bir şey beklenemez.30151
  • Giriş : 20.01.2008 / 18:54:00
  • Güncelleme : 20.01.2008 / 19:44:16

Perinçek'in Almanya'da ziyaret ettiği caminin dernek başkanı: “Perinçek'ten başka bir şey beklenemez”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başörtüsü konusunda yaptığı açıklamalarla tekrar gündeme gelen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in bu ifadelerine Frankfurt'ta ziyaret ettiği caminin yetkilileri tepki gösterdi. Almanya'nın Frankfurt şehrinde bulunan Hamidiye Camii yetkilileri İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "başörtüsüyle ilgili son açıklamalarını" üzüntüyle karşıladıklarını ancak "zaten bu konuda kendisinden de olumlu bir şey beklemediklerini" söylediler.
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ocak ayı başında Frankfurt şehrindeki Hamidiye Camii'ni ziyaret etmiş ve İslamiyet hakkında son derece olumlu görüşler dile getirmişti. Perinçek, ardından dernek yetkilileriyle birlikte Kabe resmi önünde kameralara poz vermişti.

Konuyla ilgili Cihan'ın sorularını cevaplayan Hamidiye Camii Dernek Başkanı Ali Erbaş, Perinçek'in son açıklamalarının kendisini ve üyelerini üzdüğünü ancak şaşırtmadığını söyledi. "Perinçek'i zaten medyadaki çıkışlarıyla ve geçmişiyle tanıyorduk. Ancak Almanya'da olduğunu ve camimizi ziyaret etmek istediğini söyleyince biz de kapımızın herkese açık olduğunu ifade ettik. Provokasyona karşı hazırlıklıydık ama zaten kendisi son derece olumlu konuştu. Provokatif ifadelere yer vermedi." diyen Erbaş, hatta Perinçek'in ziyaretinde Alevilerle dayanışma mesajları verdiğini de sözlerine ekledi.

İP Genel Başkanı Perinçek, Alman Devlet Kanalı ARD'de Tatort adlı dizide Alevilere hakaret edilmesi üzerine "Sünniler ve Aleviler kardeştir. Birlik beraberliğimizi güçlendirmek için Alevi kardeşlerimizi de ziyaret ederek onlarla dayanışma içinde olduğumuzu göstermeliyiz. Bu hakaret sadece Alevilere değil, bütün Türklere ve Müslümanlara yapılmıştır," şeklindeki ifadelere yer vermişti.

Türk basın mensuplarının da hazır bulunduğu bu ziyarette Perinçek'in teklifiyle "Frankfurt'taki Alevi Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, Alevilerle dayanışma" kararı çıkmıştı. Ardından da Muharrem ayının ilk Hamidiye Camii yetkilileri Frankfurt'taki Alevi Kültür Merkezi'ni ziyaret etmişlerdi. İP Genel Başkanı bu ve benzeri ifadelerinin ardından Hamidiye Camii Derneği yetkilileriyle Kabe resmi önünde gazetecilere poz vermişlerdi.

Perinçek'in son çıkışının kendisine bir şey kazandırmayacağını ifade eden Hamidiye Camii Dernek Başkanı Ali Erbaş, "Bize düşen güzel sözle uyarmaktır. Allah hidayet etsin, ne diyelim," şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious