Perinçek'ten olay yaratacak açıklamalar

Perinçek'ten olay yaratacak açıklamalar.11570
  • Giriş : 23.07.2008 / 22:40:00
  • Güncelleme : 23.07.2008 / 22:33:49

Ergenekon soruşturmasında tutuklu bulunan İP lideri Doğu Perinçek'ten olay yaratacak açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğu Perinçek cezaevinden VATAN’ın sorularını yanıtladı.

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, “6-7 Eylül, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül, Ergenekon operasyonu yanında çocuk oyuncağı kalır” dedi

Ergenekon operasyonu kapsamında terör örgütü kurma iddiasıyla 21 Mart’ta gözaltına alınıp, 24 Mart’ta Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne konan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, VATAN’ın sorularını yanıtladı. Ergenekon örgütünün en tepe noktasında olduğu iddia edilen Perinçek’e, sorularımız görüş günlerinde avukatı Mehmet Aytekin kanalıyla iletildi:

Ergenekon ya da yeni adıyla “Agarta” operasyonu nedir?

Bunun yanıtını, İtalyan savcı İstanbul’a geldiğinde verdi: “Gladyo, ABD-CIA güdümlüdür. ABD, NATO ülkelerini bu örgütle denetim altında tutar muhaliflerini bu örgütle bastırır.” Amerika, Kuzey Afrika’dan Orta Asya’ya 24 ülkenin sınırlarını ve rejimlerini değiştireceğim diye ilan etti. Adına Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) dedi. Gladyo şu an Türkiye tarihindeki en büyük işini yapıyor ve Ergenekon operasyonu, Gladyo’nun kendisidir. Gladyo’nun Türkiye tarihindeki en kapsamlı ve en derin operasyonudur. 6-7 Eylül 1955, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980 operasyonları Ergenekon Operasyonu yanında çocuk oyuncağı kalır. Yaşadığımız olay, 12 Mart ve 12 Eylül operasyonlarının devamıdır.

12 Mart ve 12 Eylül’ü Ordu yapmamış mıydı? Ergenekon Operasyonu, TSK’nın üst düzey komutanlarını hedef almıyor mu?

12 Mart ve 12 Eylül’ün Amerikan güdümlü paşalarını değil, Atatürk’ün generallerini! Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis’i de bir gladyo uygulamasıyla katletmediler mi? Bu kez başka bir Jandarma Komutanı ve Ordu Komutanı hapse atıldı. Türkiye’nin ve Türk ordusunun 1990’lı yıllarda yaşadığı yeni mevzilenmeyi anlamadan, hiçbir olayı açıklayamayız.

Türkiye’yi sarsan cinayetler sizle anılıyor?

ABD Türkiye’deki gladyonun operasyon merkezini de polisin içine kaydırdı. Polis içindeki yuvalanma, orduya karşı operasyon yapan bir örgüt haline getirildi ve bugün de işini yapıyor. İzliyor, dinliyor, topladığı bilgileri “Darbe Günlükleri” haline getiriyor Trabzon’da örgütlediği sözde haber elemanları ile Santoro Papazını ve Hrant Dink’i katlediyor.

Bütün bunları polis içindeki gladyo mu yapıyor?

Arkasında ABD var, en önemlisi bu. Bugün ABD’nin NATO ülkelerinde örgütlediği derin devleti bunlar oluşturuyor. Tayyip Erdoğan bizim saptadığımız tam 31 konuşmasında “ABD’nin BOP Eşbaşkanı” olduğunu ilan etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı da bir bir saptadı bunu.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*