Perşembe gününe dikkat!

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

KESK'e bağlı sendika üyeleri, 12 nisan perşembe günü birçok gişe ve köprüde iş yavaşlatacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sendika üyeleri, aynı gün tapu sicil müdürlüklerinde mahkeme müzekkereleri ve haciz işlemleri dışında hiçbir işlem de yapmayacak.

İş yavaşlatma eyleminin yapılacağı yerler arasında Fatih Köprüsü ile Mahmutbey, Çamlıca, Samandıra, Avcılar, Kandıra, Adapazarı, Aydın Tahtalıçay,
Adana Batı, Mersin, Pozantı ve Gaziantep gişeleri de bulunuyor.
İş yavaşlatma eylemi, TEM Otoyolu Mahmutbey gişelerinde saat 08.00'den,
Çamlıca gişelerinde saat 12.00'den, Fatih Köprüsü'nde ise saat 14.00'ten itibaren
yapılacak. Diğer noktalarda ise eylem, trafiğin yoğun olduğu saatlerde gerçekleştirilecek.

Bir yıl içinde üçüncü kez köprü ve otoyollarda iş yavaşlatacak olan Yapı-Yol Sen üyeleri, otoyol ve köprülerde vatandaşlara eylemin nedenlerinin açıklandığı
broşürleri de dağıtacak.

Sendika üyeleri aynı gün Ankara'da Çankaya Tapu Sicil Müdürlüğü, daha sonra ise Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak.

Yapı-Yol Sen üyeleri, 12 nisanda günlük mahkeme müzekkereleri ve haciz işlemleri dışında hiçbir işlem gerçekleştirmeyecek.

SENDİKA NE TALEP EDİYOR?

Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Bedri Tekin, örgütlü bulundukları Bayındırlık ve İskan Bakanlığı iş yerlerinde çalışanların maaşlarının, diğer kamu kurumlarında çalışanlardan daha düşük olduğunu anlattı.

Daha önce yaptıkları iş yavaşlatma eylemlerinin ardından yetkililere kendi
sorunlarını anlatma fırsatı bulduklarını bildiren Tekin, bunun üzerine, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı çalışanlarının ek ödeme almaları yönünde bir yasa
taslağı hazırlandığını kaydetti.

Ancak taslağın hala yasalaşmadığını ifade eden Tekin, ''Aradan geçen sürede taleplerimiz yönünde somut bir adım atılmadı. Bu yasa taslağının bir an önce yasalaşmasını istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious