Pervez Müşerref: "Butto, ölümünden kendisi sorumlu"

Pervez Müşerref:
  • Giriş : 06.01.2008 / 16:02:00
  • Güncelleme : 06.01.2008 / 17:54:06

Pakistan Devlet Başkanı Müşerref, Butto'nun ölümünün sorumlusunun yine kendisi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, uğradığı silahlı ve bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Benazir Butto'nun ölümünün sorumlusunun yine kendisi olduğunu söyledi.

Müşerref, Amerikan CBC televizyonunda Pazar günü yayınlanacak ''60 Dakika'' programına konuşurken, hükümetinin Butto'nun güvenliği için her şeyi yaptığını ancak Butto'nun kendini tehlikeye açık hale getirerek, ölümünden sorumlu olduğunu belirtti.

"Butto aracının dışında ayakta durması ile suçlanacak tek kişidir ve ölmesinden dolayı sorumluluk da kendisinden başka kimseye ait değildir." diyen Müşerref, eski Başbakan ve muhalefet lideri Butto'nun güvenliği ile ilgili olarak da, "Butto'nun güvenliği için gerçekten her şey yapıldı. Butto'ya herkesten daha fazla güvenlik sağlandı." değerlendirmesini yaptı. Pervez Müşerref ayrıca Butto'nun vurularak öldürülmüş olabileceğini de ifade etti.

Butto, geçen hafta Ravalpindi kentinde düzenlenen mitingin sonunda uğradığı silahlı ve bombalı saldırıda ölmüş ve halk, gerekli güvenlik önlemlerini almadığı gerekçesi ile Müşerref'i suçlamıştı. Butto'nun ölümünün ardından ülke kaosa sürüklenmiş ve 8 Ocak'ta yapılması gereken genel seçimler 18 Şubat'a ertelemişti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious