Peşinatsız, 100 YTL taksitle konut!

Peşinatsız, 100 YTL taksitle konut!.13222
  • Giriş : 08.11.2008 / 21:58:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 22:02:29

Erdoğan'ın müjdesi: Hiç peşinatsız, 100 YTL taksitle stüdyo tipi ev.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Bağcılar İlçe Kongresinde konuşan Erdoğan, ABD Başkanlık seçimlerine ilişkin gazetelerde çıkan yazılara işaret ederek, "Şimdi bazıları yazıyor gazetelerde. Ya sıkılır insan. Güya biz iktidara gelirken Obama gibi gelmişiz, şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun. Biz ne Obama'yız, ne Bush'uz. Biz biziz. Bizi kimse kimseye benzetmesin. Herkes kendi atmosferinde değerlendirsinler. Lütfen bizi de kendi atmosferimizde değerlendirsinler" dedi.

Erdoğan, anamuhalefet ve muhalefet partilerinin doğal gaz zammını eleştirmeye hakları olduğunu da ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer biz buraya zam yapmayıp bunu devletin kasasından ödemeye kalkacak olsak, bu defa bu başka alanlara yansıyacak. Başka alanlara yansıdığı zaman buralardan ödenecek. Biz halkımızı aldatalım mı? Gidip karşılıksız para mı basalım? Bizden öncekilerin o tür huyları vardı veya birin yanına sıfırlar koyarlardı. Yoksa bunları mı yapalım? Biz ne aldatan, ne aldanan olacağız. Gerçek neyse onu yapacağız. Şu anda doğal gaz fiyatları düştü. Şimdi Mart, Nisan dönemlerine yansıyacak. Bizde kesinlikle halkımızı aldatmak olamaz. Ben bir seçim arefesinde, seçime 5 ay kala intihar etmeyi ister miyim? Bizden önceki partiler gibi düşünmüş olsak, biz de kalkar 'Zam yapılır mı 5 ay sonra seçim var' derdik. Öbür tarafta ülkemin milletim sorunu var, bunu düşünmek zorundayım. Burada başka hesaplar yapılmaz. Buna popülizm denilir. Böyle bir popülizmi ben yapamam. Ama onlar yapar."

Erdoğan, salondaki bir vatandaşın, "Anayasa'yı değiştirmeyecek misiniz?" diye seslenmesi üzerine, şunları kaydetti:

"Davulun sesi uzaktan bana hoş geliyor. Anayasa'yı değiştirmek, işte buyurun, 10. ve 42. maddeyle ilgili Anayasa değişti. Sonra ne olduğunu görmediniz mi? Hesapları iyi yapacağız ve germeden, gerdirmeden yere sağlam basmak suretiyle geleceğe yürüyeceğiz. Sabır. Bir meyve olgunlaştığı zaman onu yiyeceksiniz ki, tadını alacaksınız, hamken meyve yenmez."

Erdoğan, Türkiye'de şehirleri toplu konutlarla değiştirdiklerini, 81 ilde toplu konut inşaatlarının sürdüğünü, bazı yerlerde ise terör örgütlerinin burada çalışan müteahhitlerin önünü kestiğini ifade ederek, toplu konut inşaatlarının devam edeceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, dar gelirli vatandaşlara vadeyle evler yapıp sattıklarını, aynı zamanda hemen hemen hiç imkanı olmayanlara da 45 metrekarelik hiç peşinatsız 100 YTL taksitle konut yapma çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Tüm bunları gecekondu ve kaçak yapılaşmanın önünü almak için yaptıklarını belirten Erdoğan, 320 bin konut inşaatının sürdüğünü, 220 bin konutun da sahiplerine teslim edildiğini kaydetti.

Erdoğan, dünyada önemli bir itibar zemini yakaladıklarını ifade ederek, Türkiye'nin 192 ülkenin 151'inin oyunu alarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Geçici Üyeliği'ne seçildiğini ve 2009-2010 yıllarında orada temsil edileceğini anımsattı.

"Avrupa Birliği süreci kararlılıkla devam ediyor" diyen Erdoğan, bir süre önce açıklanan ilerleme raporunda Türkiye'ye ilişkin aleyhte ve lehte yazılanların bulunduğunu, aleyhte olanların üzerinde çalışıp, lehe çevirme gayreti içinde olacaklarını söyledi.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan kongrenin yapıldığı salondan ayrılırken, dışarıda güvenlik görevlilerinin bir kişiyi gözaltına aldığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*