Peşmerge Nazi'lere özendi

Peşmerge Nazi'lere özendi.16901
  • Giriş : 16.11.2007 / 09:41:00

Türkiye sınırındaki peşmergenin miğferindeki 'gamalı haç' dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, terör örgütü PKK'nın hareket alanını daraltmak amacıyla sınır boyuna sevk ettiği peşmerge birlikleriyle tampon bölge oluşturmaya çalışırken, bölgesel yönetimin istihbarat birimi olan Parastin elemanlarının da PKK'lıların bulundukları bölgeleri araştırdığı belirtildi.

Türkiye sınırına sevk edilen peşmergelerden birinin miğferinde Nazilerin sembolü olan 'gamalı haç' dikkat çekti. Peşmergenin 'gamalı haç'ı hangi amaçla miğferine çizdiği öğrenilemedi. Türkiye'den her an bir sınır ötesi harekat bekleyen Kürt yönetimi, Türkiye sınırının yanı sıra İran sınırına da peşmerge birlikleri yığıyor. İstihbarat birimi Parastin elemanları da terör örgütü elemanlarının barındıkları bölgeleri araştırmanın yanı sıra siviller arasına karışarak kentlere dağılmak isteyen PKK'lılara da engel olmak için kontrol noktalarında sıkı kimlik kontrolü yapıyor.

Önlemlere tepki

Özellikle Türkiye sınırına yakın yerleşim birimlerinde ve yollarda yoğunlaşan kontrollerde uzun süre kuyrukta bekleyen, araçlardan indirilerek sıkı aramadan geçirilen Kuzey Iraklılar ise bu uygulamalara tepki gösteriyor.

RAMAZAN YAVUZ / DHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious