Petek Dinçöz'e kötü haber!

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Petek Dinçöz’ün, mahkemeye zorla getirilmesine karar verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İş adamı Kaya Çilingiroğlu hakkında küçük düşürücü açıklamalarda bulundukları iddiasıyla ”Basın yoluyla hakaret” suçundan yargılanan Şarkıcı Petek Dinçöz ve program yapımcısı Hüseyin Can Tanrıyar, duruşmaya katılmayınca, polis zoruyla getirilmelerine karar verildi.

İstanbul 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklar Petek Dinç ve Can Tanrıyar ile şikayetçi Kaya Çilingiroğlu katılmazken, taraf avukatları hazır bulundular.

Sanık avukatı Ömer Durak’ın, davanın yasal sürede açılmaması gerekçesiyle düşürülmesine ilişkin talebini reddeden mahkeme, duruşmaya gelmeyen Petek Dinçöz ve Hüseyin Can Tanrıyar’ın bir sonraki celseye polis zoruyla getirilmelerine karar verdi. Kaya Çilingiroğlu bir önceki duruşmada verdiği ifadede her iki sanıktan da şikayetçi olduğunu söylemişti.

Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu Uçankuş adlı internet sitesinde Petek Dinçöz’ün ağzından verilen ”Dolandırıldım mı” başlıklı haberle ilgili olarak, Kaya Çilingiroğlu’nun şikayeti üzerine Dinçöz ve Tanrıyar hakkında ”Basın yoluyla hakaret” suçundan 4’er aya kadar hapis cezası isteniyor.

İşadamı Kaya Cilingiroğlu, avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, Can Tanrıyar’ın yöneticisi olduğu Uçunkuş adlı internet sitesinde, Petek Dinçöz’ün ağzında ’Dolandırıldım mı’ şeklinde yazılara yer verilerek kendisine basın yoluyla hakaret edildiğini iddia etmişti. Bunun üzerine açılan davanın iddianamesinde, Kaya Çilingiroğlu’nun engellilere yardım amacıyla kurulan TESYEV’e tanıdıklarından yardım topladığı belirtilerek, ”TESYEV’e yardım yapan kişilerin kredi kartı ile banka hesaplarından para çekilme olayıyla bire bir ilgilenmeyen Kaya Çilingiroğlu’na şüphelilerden Hüseyin Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu ’Uçankuş’ internet sitesinde Petek Dinçöz’ün ağzından ’Dolandırıldım’ yazısıyla gerçeğe aykırı ve küçük düşürücü isnatlarda bulunduğu ileri sürülmüştür” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious