Petit: Şükür çok iyi bir adam

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Emmanuel Petit, Türk futbolu denildiğinde takımlardan, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı, futbolculardan da Hakan, Emre ve Tugay'ı hatırladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taşkent'te düzenlendiği basın toplantısında soruları cevaplayan Petit, son yıllarda Türk futbolunun bir yükseliş içine girdiğini, Avrupa ve dünya kupalarında kendini göstermesinin sürpriz olmadığını dile getirdi. Petit, Türk futbolu denilince de takımlardan Fenerbahçe ve Galatasaray'ı futbolculardan da Hakan Şükür, Emre Belözoğlu ve Tugay Kerimoğlu'nu hatırladığını söyledi. Fransız emektar futbolcu, bu sporcuların kişilikleriyle de ayrı bir kariyere sahip olduklarını kaydetti. Petit, "Hakan Şükür, çok iyi bir adam" dedi

Türk takımları ve seyircisine karşı olan korkusunu da gizleyemeyen Petit, ''Türk takımlarına ve seyircine karşı oynamak çok zor. Sahada taraftarları ayrı bir güç teşkil etmekte" diye konuştu.

- AİLEME ZAMAN AYIRMAK İÇİN TEKNİK ADAM OLMAK İSTEMİYORUM -

Şu anda menajerlik yapan Fransız futbolcu, Teknik direktörlük görevini ise düşünmediğini kaydetti. Teknik direktör olması durumda ailesine yeterli zaman ayıramayacağını belirten Petit, 24 saatin büyük çoğunluğunu ailesinden ayrı geçirmek zorunda olduğu için teknik adamlık yapmak istemediğini belirterek, "Futbolculuğumuz döneminde maçlar, kamplar ve deplasmanlar yüzünden gereği gibi ailemize yeterince zaman ayıramadık. İyi bir aile reisi olarak zamanımın çoğunluğunu ailemin yanında geçirmeyi tercih ediyorum.'' dedi.

12 Temmuz 1998'de dünya kupası finalinde Fransa'nın Brezilya'yı 3-0 yendiği maçın son golünü atan Petit, 2005'ten itibaren futbolcu olarak sahalardan uzaklaştı.

37 yaşındaki futbolcu Özbekistan'a ise ÖFF'nun davetlisi olarak geldiğini söyledi. Gezmeyi sevdiğini dile getiren Petit umduğundan çok daha farklı, gelişmiş bir Özbekistan gördüğünü kaydederek, ülke futboluna destek vermeye hazır olduğu dile getirdi. Özbekistan'da futbolun iyi bir seyirde olduğunu ve yakın bir zamanda daha da iyi bir düzeye gelebileceği inancında olduğunu sözlerine ekledi.

Basın toplantısında basın mensupları ve hayranlarından büyük ilgi gören Fransız futbolcu, bolbol hatıra fotoğrafı çektirdi ve imza dağıttı. Barcelona, Arsenal Monaco ve Chelsea gibi takımlarda top oynayan Petit 63 kez giydiği milli formayla Fransa'ya 6 gol kazandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious