Petrol fiyatları sudan ucuz ama...

Petrol fiyatları sudan ucuz ama....13297
  • Giriş : 13.11.2008 / 14:16:00

Petrol fiyatlarındaki düşüş sürüyor. 55 doların da altına inen petrol, 3 yıl öncenin fiyatına döndü. Peki akaryakıtta indirim olur mu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mali krizle birlikte petrol tüketimi hızla azalıyor. Bu da petrolde tarihi düşüşlerin yaşanmasına yolaçıyor. Ancak Türkiye'de hala petrol üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Aradaki fark akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından hortumlanıyor.

Petrol fiyatları hızla gerileyerek 55 doların da altına indi. New York'ta işlem gören Batı Teksas türü hafif petrolün teslim fiyatı bir ara 54,67 dolara, sonra 1,08 dolar daha inerek 55,08 dolara geriledi.

Petroldeki bu şok düşüşlere rağmen Türkiye hala en pahalı yakıtı tüketiyor. Varil fiyatındaki indirimler, tüketiciye gerçek anlamda yansımıyor.

Hükümet 24 saat içinde iki indirim yaptı ancak bu da gerçek rakamın bulunmasını sağlamadı. Benzinin litre fiyatının 2.5 YTL seviyesine inmesi gerekiyor. Oysa indirim sonrası benzin ancak 3.05 YTL'ye geriledi.

İktidar dün benzinde ikinci indirimi yaptı ama ne hikmetse motorin fiyatlarında indirime gitmedi. Dizel araç sahipleri bu indirimin neden olmadığını soruyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*