Petrol hırsızları suçüstü yakalandı

Petrol hırsızları suçüstü yakalandı.7151
  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Boru hattından çaldıkları petrolü akaryakıt istasyonuna boşaltırken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince yapılan ortak çalışmalar neticesinde, Botaş Petrol Boru Hattı'ndan ham petrol çalan şahıslar suçüstü yakalandı.

Batman merkeze bağlı Soğuksu mezrası yolu üzerinde bulunan Botaş Boru Hattı'ndan ham petrol hırsızlığı yapılacağı, çalınan ham petrolün il merkezinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonuna verilerek fuel-oil'e dönüştürüleceği şeklinde duyum alan güvenlik güçleri söz konusu alanı gözlem altına aldı.

Yapılan çalışmalarda, güvenlik güçleri, bahse konu bölgeden ham petrol çaldığı tespit edilen akaryakıt tankerini takibe aldı. Uzun süre takip edilen tanker, Batman Siirt yolu üzerinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonuna girerek çalıntı ham petrolü, akaryakıt istasyonuna ait başka bir tankere aktardı. Bu esnada müdahalede bulunan güvenlik güçleri şahısları suçüstü yakaladı.

Her 2 tankerde, çalıntı olduğu değerlendirilen toplam 15 bin 840 kg. ham petrol ele geçirildi. Ele geçirilen çalıntı ham petrol ile araçlara el konulurken, olayla ilgili göz altına alınan M.K, H.B, R.K. ve M.E.K. isimli şahıslar "teşekkül halinde ham petrol hırsızlığı yapmak, ticarete hile karıştırmak ve haksız kazanç elde etmek" suçundan düzenlenen tahkikat evrakı ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious