Petrol-İş, Petrol Yasası'nı protesto etti

Petrol-İş, Petrol Yasası'nı protesto etti.4749
  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Petrol-İş Sendikası üyeleri, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü önünde, Sezer'in kısmen iade ettiği Petrol Yasasını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Petrol-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Özgen, burada yaptığı açıklamada, ''Irak'ta savaş yoluyla gerçekleştirilenlerin, Türkiye'de Petrol Yasası ile gerçekleştirilmek istendiğini'' ileri sürdü.

Hükümetin, Petrol Yasası konusunda sosyal tarafların görüşünü hiçe saydığını söyleyen Özgen, ''Hükümet direnç gösterdiği sürece, biz de direnç göstereceğiz'' dedi.

Özgen, ''Sendikamız, ülkemizin yeni bir Petrol Yasasına ihtiyacı olmadığını, mevcut yasanın bazı maddelerinin güncelleştirilmesi suretiyle milli menfaatlerimiz açısından ülkemize büyük yararlar sağlanacağı kanaatini taşımaktadır'' diye konuştu.

Petrol-İş Sendikası üyelerinin TPAO Genel Müdürlüğünde birtakım sorunları olduğunu ifade eden Mustafa Özgen, ''ancak TPAO yönetimi ile Petrol-İş arasında bu sorunların çözümüne yönelik olarak bir süredir devam eden müzakere sürecinin, ne yazık ki olumsuz sonuçlandığını'' kaydetti.

Sendika üyeleri, basın açıklamasının ardından işbaşı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious