Petrol istasyonunda slip sahtekarlığı

Petrol istasyonunda slip sahtekarlığı.9698
  • Giriş : 10.03.2009 / 08:59:00

Beyoğlu'nda bir petrol istasyonunda kredi kartı sliplerinde oynama yaparak dolandırıcılık yapan şahıs, güvenlik kameralarına yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyoğlu'nda bir petrol istasyonunda kredi kartı sliplerinde oynama yaparak dolandırıcılık yapan şahıs, güvenlik kameralarına yakalandı. Dolandırıcının kredi kartıyla yaptığı 5 TL tutarındaki alışverişin ardından aldığı slibin üzerinde oynama yaparak ertesi gün 200 TL'lik yakıt aldığı belirlendi.
İddialara göre, Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerinde bir benzin istasyonundan kredi kartıyla 5 TL tutarında alışveriş yapan şahıs, ertesi gün aynı sliple 200 TL tutarında akaryakıt aldı. Gün sonunda kasadaki 200 TL açık nedeniyle görevliler inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde, slip üzerinde yapılan değişiklikle dolandırıcılığın gerçekleştirildiği anlaşıldı. Güvenlik kameralarını izleyen görevliler, bir gün öncesinden aldığı 5 TL'lik slip üzerinde oynama yapan şahsın, petrol istasyonunun marketine ikinci gelişinde alışveriş yaparmış gibi dolandığını, ardından da hazırladığı slibi pompa görevlisine verdikten sonra 200 TL'lik akaryakıtını alarak kayıplara karıştığını gördü.

Petrol istasyonu görevlileri, "Dolandırıldığımızı gün sonu hesabı alırken fark ettik. Güvenlik kamerası görüntülerini inceledik. Kredi kartına ait bankayı aradık. Slip bilgileri yoktu. Bir gün önce şahsın 5 TL tutarında buradan alışveriş yaptığını tesbit ettik. Olayı polise bildirdik. İlk defa böyle bir olayla karşılaştık. Başka istasyonlarda da aynı dolandırıcılığın yapıldığını düşünüyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Olayın polise bildirildiği ve incelemelerin sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*