Petrol Ofisi'nden 311 milyon YTL kar

  • Giriş : 11.03.2008 / 17:40:00

Petrol Ofisinin, 2007'de 311 milyon YTL net kar elde ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Petrol Ofisinden 2007 yılı 12 aylık mali tablolara ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şirketin net satış tutarının 13 milyar 414 milyon YTL (10,3 milyar dolar), faiz, vergi ve amortisman öncesi karlılığının ise 644 milyon YTL (496 milyon dolar) olarak gerçekleştiği, net karının ise yüzde 35 oranında artarak 311 milyon YTL'ye yükseldiği kaydedildi.

Petrol Ofisi Üst Yöneticisi (CEO) Melih Türker, yüksek operasyonel performans ve kur farkı gelirinin yanı sıra, 2007 yılı sonunda erişilen kar oranının, aynı zamanda müşteri memnuniyetine yönelik çalışmaların bir sonucu olduğunu vurgulayarak, ''Tüketicisinin beklentilerini en üst seviyede tutmayı ilke edinmiş bir firma olan Petrol Ofisi, bugüne kadar tüketicisini tüm faaliyetlerinin merkezine koyarak, birçok yenilikçi ürüne imza attı. Bu anlayışla üstün nitelikli bir ürün serisi olarak piyasaya sunduğumuz V/Max performans serisi ve geliştirdiğimiz positive card hizmeti beklentilere memnun edici bir cevap oldu'' değerlendirmesini yaptı.

Açıklamada, V/Max Eurodizel 10'un, yok denecek seviyedeki kükürt oranıyla dünyanın en çevreci dizeli olarak tanımlandığı, çevreyi ve motoru korurken, temiz ve zamanında yanma sağlayan ürünün aynı zamanda en yüksek setan sayısı ile motorun performansını artırdığı ve motordaki vuruntuyu azaltarak sessiz ve seri sürüş imkanı sunduğu vurgulandı.

Petrol Ofisinin 2 binden fazla istasyonunda kullanıma sunduğu ''positive card'' ile araçtan inmeden ödeme yapılabildiği belirtilen açıklamada, bunun bir yıl içinde 2 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious