Petrol zammı zorluyor

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Petrol fiyatlarının yükselmesi düşündürüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümet susuz ve yolsuz köy kalmaması için çıkardığı Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) çalışmalarında makinelerin harcadığı benzin fiyatının yükselmesi üzerine, özel idareler, başka faaliyetler için ayırdığı ödenekleri köy yollarına aktarmak zorunda kalıyor.

Denizli İl Genel Meclisi Temmuz Pamukkale Otopark Yapım Projesi için ayırdığı 1 milyon 150 bin YTL ödeneği köy yolları yapım giderlerine aktardı. Meclisi Temmuz ayı 5. olağan birleşiminde gündeme getirilen konu uzun süre tartışıldıktan sonra iki CHP’li üye İlhan Özcan ve Abdullah Şavklı’nın reddine karşılık 51 oyla oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, Pamukkale otopark yapımından vazgeçilmiş olmadığını, resmi işlemlerin devam ettiği için bekletilen ödeneği boşta kalmaması ve yatırımda değerlendirebilmek için böyle bir aktarım yapıldığını açıkladı.

Pekdemir, "Denizli Özel İdaresi’nin 2006 yılı köy yolları asfalt hedefi 544 kilometredir. Ayrıca 85 kilometrede KÖYDES projelerinden yapılacaktır. Bizim bütçemiz tahminidir. Ancak son zamanlarda dünyadaki petrol fiyatları ülkeye yansıdı. Dolayısıyla giderlerimiz arttı. Asfalt programının tamamlanabilmesi için 1 milyon 145 bin YTL daha ödenek ihtiyacı olduğu için meclis kararıyla ödenek aktarımını yaptık" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious