Petrolün varili 2010'da ne olur?

Petrolün varili 2010'da ne olur?.12107
  • Giriş : 29.06.2009 / 22:08:00

Rusya Maliye Bakanlığı'nın, 2010 yılı için öngördüğü bir varil petrolün 52 dolarlık fiyatını 50 dolara indirebileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rusya Maliye Bakanı Aleksiy Kudrin yaptığı açıklamada, 2010 yılı için öngördükleri bir varil petrol fiyatını 50 dolara indirebileceklerini, ancak bu fiyatın yeni bir küresel kriz yüzünden çok daha aşağılara inebileceği olasılığını da göz ardı etmediklerini söyledi.

Kudrin, petrol fiyatlarının, Rusya'nın daha önce öngördüğü 42 doların üstüne çıktığını ancak bu dalgalanmaların yönünün hala belirsizliğini koruduğunu belirterek, "Bu oynaklığın uzantısını hala anlayabilmiş değiliz. Petrol fiyatlarındaki artış ABD ile diğer ülkelerin krize karşı aldığı önlemlerden kaynaklanan yeni likiditenin uygunluğundan kaynaklanıyor" dedi.

Petrol fiyatının düşmesinin son derece mümkün olduğunu ifade eden Kudrin, "Ancak yükselişin de bu yıl içinde kriz öncesi fiyatına (varili 94 dolar) ulaşmasını beklemiyoruz. Fiyat değişik faktörlere bağlı olarak 50-52 dolar seviyesinden ileriye gidebilir ancak bunun için daha derin analiz ve değerlendirmeye ihtiyaç var" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*