Petshop'ta 4,5 kilo esrar ele geçirildi

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Pendik'te evcil hayvan ve yem satan Petshop'a yapılan baskında, kuş yemlerinin arasına gizlenmiş 382 adet özel hazırlanmış pakette toplam 4,5 kilo esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polisi karşısında gören dükkan sahibi kendini savunmak için ele geçirilen esrarın, ısrarla kuş yemi olduğunu iddia etti. 16 değişik suçtan sabıkası bulunan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Dumlupınar Mahallesi Batı Sokak 34/a'da bulunan Nezo Petshop isimli evcil hayvan dükkanına Pazar gecesi baskın düzenlendi. Yapılan aramada işyerinde kuşyemlerinin bulunduğu çuval içerisinde 382 adet poşetlenerek satışa hazır hale getirilmiş esrar maddesi ile işyerine bitişikte bulunan ve depo olarak kullanılan yerde poşet içerisinde saklanmış olarak 3.5 kilo esrar ele geçirildi. Baskında 28 yaşındaki dükkan sahibi Adem Ç. gözaltına alındı.

Ayrıca dükkanda yapılan aramada bir hassas terazi ile esrar bulunan poşetlerden birinin içinde ruhsatsız bir adet tabanca ele geçirildi. Dükkan sahibi Adem Ç., yaprak halinde esrarın kuş yemi olduğunu ileri sürdü. Gözaltına alınan Ç. çıkarıldığı Pendik Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious