Peygamber Efendimiz'i anlatan dünyanın ilk müzesi Dubai'de kuruluyor

Peygamber Efendimiz'i anlatan dünyanın ilk müzesi Dubai'de kuruluyor.13907
  • Giriş : 16.03.2008 / 10:36:00

Son peygamber Hazret-i Muhammed'i (s.a.s) tanıtan dünyanın ilk müzesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de kuruluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BAE başbakan ve başkan yardımcısı ve Dubai Emiri Muhammed Bin Raşid'in direktifiyle kurulacak müzede özellikle Hac ile İslam'ın diğer temel esaslarını anlatan bir bölüm olacak. Yetkililer, bu projeyle müze ziyaretçilerinin İslam'ın özünde bulunan kardeşlik, barış ve tolerans gibi değerlerin gerçek manasını anlamasına imkan verileceğini belirtti.

Resmi haber ajansı WAM'a göre bu müzeyle, getirdiği ilahi mesaj ile insanlığı karanlık ve cahiliyetten kurtarıp en üstün medeniyetle tanıştıran Peygamber Efendimiz'in hayatını, şahsiyetini ve yaşadığı zamanı tüm insanlığa tanıtmak hedefleniyor

Geçtiğimiz günlerde resmen kurulan Dubai Kültür ve Sanat Otoritesi'nin idaresinde olacak müze, üç merhalede inşa edilecek. İlk iki merhalede kronolojik olarak Peygamber Efendimiz'in doğumundan önceki zaman, dünyaya teşrifi ve kendi hayatındaki önemli hadiseler anlatılacak. Daha sonra ihtiyaca göre üçüncü merhaleyle müze genişletilecek.

Yetkililer, son olarak Dubai'nin sadece doğu ile batı arasında değil İslam dünyası ile tüm diğer ülkeler arasında bir köprü görevi üstlendiğini de ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious