Peygamberi bilseydi yapar mıydı?

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Müftülük Şube Müdürü Müjde: “16 yaşındaki kız, Peygamberi bilse annesini boğar mıydı?”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilecik merkeze bağlı Yeniköy'de yaz Kur'an kursunun sona ermesi nedeniyle düzenlenen programa katılan Bilecik Müftülüğü Şube Müdürü Eyüp Müjde, Konya'da 16 yaşındaki bir kızın annesini boğarak öldürdüğü ve ardından aynı evde arkadaşları ile içki alemi yaptığı haberi ile ilgili olarak, "Bu genç, dinimizin Peygamberimizin anneye verdiği değeri bilseydi bunu yapar mıydı?" dedi.
Yeniköy Cami İmamı Hasan Peçen tarafından Kur'an öğretilen ve Bilecik Köylerini Kalkındırma Derneği (KÖYDER) tarafından çeşitli hediyeler verilen Yaz Kur'an Kursu töreni köy camisinde yapıldı. Törene katılan Bilecik Müftülüğü Şube Müdürü Eyüp Müjde, cemaate yaptığı konuşmada, dine bağlananların aziz, dinden uzaklaşanların ise zelil olduğunu hatırlatarak, özellikle gençlere sahip çıkılması gerektiği üzerinde durdu. Gençlere sahip çıkılmaması halinde meydana gelen olayların insanların kanını dondurduğunu belirten Müjde, Konya'da meydana gelen, genç bir kızın annesini boğması olayını değerlendirdi.

16 yaşındaki bir genç kızın, çarşafla annesini boğduğunu, sonra üzerini yatak yorganla örttüğünü ve ardından da aynı evde arkadaşları ile içki alemi yaptığı haberini hatırlatan Müjde; "Bu kızcağız, Peygamberimizin 'Cennet anaların ayakları altındadır' sözlerini bilseydi, bir gün yaptığının hesabını mutlaka vereceğini öğrenseydi bunları yapar mıydı? Ona Peygamberimizin, 'Anne ve babasının rızasını almayanların burnu yerde sürünsün' sözleri öğretilseydi bu vahşeti yapar mıydı? Öz evlatlar anne ve babasını boğazlıyor. Dinin güzelliklerinden uzaklaştıkça, insanların ne hale geldiğini görüyorsunuz." dedi. Çocuklara ve gençlere sahip çıkılması gerektiğinin üzerinde duran Müjde; "Çocuklarınızı, Allah'ı, Peygamberini ve kitabını bilen, vatanını milletini seven, bayrağına sahip çıkan; iyi birer insan olarak yetiştirin. Yoksa, Allah göstermesin bu tip olayları daha çok yaşayabiliriz" diye konuştu.

Konuşmalarına ardından, Yasin suresini ezbere okuyan İbrahim Filiz'e bisiklet hediye edilirken, en iyi Kur'an okuma yarışmasının birincileri Umut Yanık ve Hilal Korkmaz'a da altın hediye edildi. Çocuklara verilen hediyeleri temin eden Bilecik Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Ömer Soycan ve Bilecik Müftülüğü Şube Müdürü Eyüp Müjde çocuklara hediyelerini verirken, köylüler de camiden çıkan cemaate çeşitli ikramlarda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious