Peygamberimize saldırıyorlar!

Peygamberimize saldırıyorlar!.13436
  • Giriş : 14.01.2008 / 23:11:00

Saladıran, Hz. Muhammed'i seçim malzemesi olarak kullanan bir kadın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Steirmark eyaletinin ikinci büyük şehri Graz'da, İslam dini ve Hz. Muhammed'e yönelik çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Irkçı olarak bilinen Özgürlükçüler Partisi'nden (FPÖ) Graz Belediye Başkanı Adayı olan Dr. Susanne Winter, Hz. Muhammed için çirkin ithamlarda bulundu.

Avusturya'daki yerel seçimlerde ırkçı FPÖ'nün Graz Belediye Başkan Adayı Winter, Hz. Muhammed'in toprak ağası olduğunu ve Kuran-ı Kerim'i sara nöbeti geçirdiği esnada yazdığını ileri sürdü.

SAVCILIK SORGUYA ÇEKECEK

Winter, Avusturya Federal Savcılığı tarafından sorguya çekilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Federal Savcılık Sözcüsü Manfred Kammerer, Winter'in söylediklerinin kışkırtma içerip içermediğini araştıracaklarını söyledi.

Winter'i 2 gün içerisinde sorgulayacaklarını ve buna göre karar verileceğini ifade eden Kammerer, olayın mahkemeye intikal etmesi halinde Winter için 2 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istenebileceğini söyledi.

Avusturya ceza hukukunun 283. maddesi, inanç kurumlarına düşmanca eylemlerde bulunan, kışkırtanlar ya da inananların insanlık onurlarını aşağılayıcı şekilde hakaret eden kişi ya da kişiler hakkında 2 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious