Peygamberin hayatını okuyor

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

ÖSS birincisi Hüseyin Yıldız, Türkiye birincisi olduktan sonra hayatında hiçbir şeyin değişmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yıldız, birinciliğinin ardından hayatında herşeyin eskisi gibi olduğunu vurgulayarak, tek değişikliğin dersanesinin birincilik ödülü olarak verdiği araba olduğunu kaydetti. Beyazıt Anadolu Lisesi’nden bu yıl mezun olan Yıldız, üniversiteyi ilk yılında kazandığını söyledi.

Birincilik derecesini aldıktan sonra bir çok yerden hediyelerin geldiğini belirten Yıldız, "Dersanem araba ve burs verdi. İl Milli Eğitim Müdürü ve Pursaklar Belediye Başkanı dizüstü bilgisayar verdi. Altındağ Belediye Başkanı çeşitli hediyeler verdi" dedi.

Vaktini evde hediye edilen bilgisayarında oyun oynayarak geçiren Yıldız, şu aralar, "Hz. Muhammed’in Hayatı" isimli kitabı okuyor.

Birçok üniversiteden gerek telefonla gerek eve gönderilen broşürlerle bir çok teklif aldığına dikkat çeken Yıldız, henüz kararını veremediğini teklifleri değerlendirdikten sonra karar vereceğini kaydetti. Yıldız, hayalindeki bölümün ise ’Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ olduğunu söyledi.

Oğlunun birinciliğinden çok büyük mutluluk duyduğunu dile getiren anne Nazife Yıldız, Hüseyin’le gurur duyduğunu belirtti.

Hüseyin’in derece alabileceğini tahmin etmediklerini söyleyen anne Yıldız, "Hüseyin her zaman mütevazi bir çocuktu. Dersanesi derece beklediklerini söylemişti. Ama, Hüseyin bize birinci olabileceğini hiç hissettirmedi" dedi.

Oğullarının her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen anne Nazife Yıldız, meslek tercihinde ise "Severek yapabileceği bir meslek olsun yeter" şeklinde konuştu.

Hüseyin Yıldız’ın seneye ÖSS’ye girecek kardeşi Yasin Yıldız ise, ağabeyinin hem televizyon izlediğini hem top oynadığını ama düzenli çalışması sayesinde sınavı kazandığını kayddetti. Pursaklar ikinciliği olan Kardeş Yıldız, ağabeyi gibi çalışırsa kazanmanın daha kolay olacağını dile getirdi. Yıldız, ağabeyini örnek aldığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious