Peynir dediler, esrar çıktı

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

İzmir narkotik polisi tarafından düzenlenen "Simsar" adlı operasyonda, peynir bidonlarının içine gizlenmiş 9 kilogram esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Özellikle okulların açılmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran Narkotik polisi, bu çalışmayla İzmir'de son bir haftada ele geçirdiği esrar miktarını 34 kilograma yükseltti. Tokat'ta peynir bidonlarına saklanarak İzmir'e getirilen uyuşturucu maddenin, okulların çevresinde öğrencileri zehirlemek amacıyla satılmasının planlandığı belirlendi. Bir istihbaratı değerlendiren Narkotik timleri, Tokat'tan İzmir'e uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine zanlılardan İzmir'de bulunan M.B.'yi (29) üç aydır takibe alan polis, bu kişinin esrar maddesi getirmek için Tokat'ta bulunan İ.Y. (38) ve akrabası olan M.Y. (41) ile bağlantıya geçtiğini tespit etti.

Tokat'ta bulunan zanlılar İ.Y. ve M.Y., peynir bidonlarına gizledikleri 9 kilo esrar maddesini şehirlerarası otobüsle İzmir'de bulunan M.B.'ye gönderdi. Esrar maddesinin gönderilmesinin ardından M.B.'yi takipte olan polis, zanlıyla birlikte peynir bidonlarının içine gizlenmiş 9 kilo esrar maddesini ele geçirdi.

Narkotik polisi daha sonra Tokat'ta operasyon düzenleyerek İ.Y. ve M.Y.'yi de gözaltına aldı. Zanlıların Tokat'ta bulunan evlerinde yapılan aramada 14 kilo esrar maddesi ele geçirildi. İzmir'e sokulmak istenilen esrar maddesinin gramının 5 YTL karşılığında öğrencilere satılmasının planlandığı ortaya çıktı.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada ayrıca bir adet tabanca ve buna ait mermiler ele geçirildi. Zanlılardan M.B.'nin, çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious