PFDK 3 maçı inceleyecek!

PFDK 3 maçı inceleyecek!.11409
  • Giriş : 06.04.2009 / 23:07:00

3 maçla ilgili kulüp ve kişilerin, ''müsabaka sonucunu etkileme'' eylemi girişimi kuşkusu oluştuğu gerekçesiyle PFDK'ya sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 3 maçla ilgili kulüp ve kişilerin, ''müsabaka sonucunu etkileme'' eylemi girişimi kuşkusu oluştuğu gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkini kararlaştırdı.

İstanbul'da bugün toplanan yönetim kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, Bulancakspor-Ünyespor, Ceyhanspor-Batman Petrolspor ve Torbalıspor-Mustafakemalpaşaspor maçlarıyla ilgili olarak Şike Tahkik Kurulu tarafından hazırlanan raporların incelenip karara bağlandığı bildirildi.

Açıklamada, Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca, söz konusu 3 maçta, ''müsabaka sonucunu etkileme'' eylemi girişiminde bulunulduğu kuşkusunun oluştuğu gerekçesiyle, ilgili kulüp ve kişilerin PFDK'ya sevkedilmelerine karar verildiği ifade edildi.

Bu arada toplantıda, 2007-2008 sezonunda 4 Mayıs 2008'de Ceyhanspor ile Mersin Mezitlispor takımları arasında yapılan TFF 3. Lig karşılaşmasıyla ilgili, ''müsabaka sonucunu etkileme'' iddialarını incelemek üzere Şike Tahkik Kurulu'nun oluşturulması kararlaştırıldı.

Federasyon yönetim kurulu, 28 Mart'ta Kilis'te yapılan ve uzatma dakikalarında hakem tarafından tatil edilen Kilis Belediyespor-Batman Petrolspor TFF 3. Lig maçını da Futbol Müsabaka Talimatı'nın 27/a maddesi uyarınca, 4-0 Batman Petrolspor Kulübü lehine tescil etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*