PFDK kulüplere ceza yağdırdı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

PFDK, 3 Aralık tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçında çıkan saha olayları nedeniyle Fenerbahçe'ye 3 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PFDK, sarı-lacivertli kulübe, Fenerbahçe-Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle 2 maç, ayrıca Fenerbahçe-Beşiktaş maçında kulüp taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratları nedeniyle aldığı cezanın Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nca onandığına, bir sezon içinde aynı fiilin 2. kez tekrar edilmesi nedeniyle de 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynamasına karar verdi.

Kurul ayrıca, Sarı - lacivertli kulübü, anons sisteminin talimatlara aykırı şekilde kullanılması nedeniyle bin YTL, yine merdiven boşluklarının boş bırakılmayarak talimatlara aykırı davranışta bulunulması nedeniyle de bin YTL, toplamda 2 bin YTL para cezasına çarptırdı.

- GALATASARAY'A 60 BİN YTL PARA CEZA -

Disiplin kurulu, Galatasaray Kulübü hakkında ise yine aynı maçta spor ahlakına aykırı pankart açmak suretiyle talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan 20 bin YTL, müsabakada çıkan saha olayları nedeniyle de 40 bin YTL olmak üzere toplam 60 bin YTL para cezası verdi.

- PFDK'NIN DİĞER CEZALARI -

Bu arada PFDK, Sakaryaspor'a 5 bin, Ankaraspor, Bursaspor ve Vestel Manisaspor'a da biner YTL para cezası verdi. Sakaryaspor - Gençlerbirliği maçında çıkan saha olayları nedeniyle 2 bin YTL, stada biletsiz seyirci almak suretiyle kural ihlali yapıldığı gerekçesiyle 2 bin YTL, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle de 1 YTL olmak üzere Sakaryaspor'a toplam 5 bin YTL para cezası veren PFDK, Ankaraspor'u sahaya yanıcı madde sokulması, Bursaspor'u merdivenlerin boş bırakılmaması, Vestel Manisaspor'u ise basın mensubunun soyunma odasına girmesine müsaade etmekten suçlu bularak biner YTL cezaya çarptırdı.

Kurul ayrıca, Samsunspor Kulübü'nü toplam 18 bin YTL, kulüp idarecisi Ercümend H.Coşkundere ve Ali İhsan Yeşilyurt'u 5'er bin YTL, antrenör Cevdet Çapar'ı ise 2 resmi müsabakadan men ile cezalandırdı.

PFDK'nın verdiği cezalar şöyle:

1 ay hak mahrumiyeti ve 5 bin YTL para cezası: Erol Şenkardeş (Sakaryaspor idarecisi), Ayhan Karalar (Gaskispor idarecisi)

20 gün hak mahrumiyeti: Hasan Yalçıntaş (Ankara Demirspor idareci)

6 maç: Suat Tekelioğlu (Maltepespor antrenörü)

4 maç: Özkan Şen (Artvin Hopaspor futbolcusu),

2 maç: Omay Yılmazer (Fatih Karagümrükspor kaleci antrenörü), Mustafa Yılmaz (Yalovaspor kulüp doktoru)

15 bin YTL: Gaskispor, Eyüpspor

3 bin YTL: Orduspor

2 bin 500 YTL: Küçükçekmecespor, Adıyamanspor

Bin 500 YTL: İnegölspor

Bin YTL: Alibeyköyspor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious