PFDK'dan ceza yağmuru

PFDK'dan ceza yağmuru.14342
  • Giriş : 29.01.2009 / 20:47:00

Galatasaraylı Ümit Karan ve Beşiktaşlı Zapotocny'nin cezaları belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gündemdeki konuları karara bağlamak üzere bugün toplanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş, Galatasaray ve Sivasspor'a ağır cezalar verdi.

PFDK'NIN TOPLANTISINDAN ÇIKAN KARARLAR !

* Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan 2 maç hak mahrumiyeti,
* Beşiktaşlı futbolcu Tomas Zapotocny 2 maç hak mahrumiyeti,
* Galatasaraylı yönetici Haldün Üstünel 21 gün hak mahrumiyeti,
* Galatasaray'a 10.000 YTL para cezası,
* Beşiktaş'a 10.000 YTL para cezası,
* Sivasspor'a 20.000 YTL para cezası,

PFDK'nın verdiği cezalar şu şekilde,

GALATASARAYLI ÜMİT KARAN'A 2 MAÇ CEZA GELDİ !

Profesyonel Futbol Disiplin kurulu, Sivasspor karşılaşmasında yan hakem'e küfür ettiği gerekçesiyle Yunus Yıldırım tarafından oyundan atılan Ümit Karan'a da 2 maç ceza verdi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklama şöyle,

"Sivasspor müsabakasında GALATASARAY A.Ş. sporcusu ÜMİT KARAN'ın, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi"

HAKEME KÜFÜR EDEN ZAPOTOCNY'E DE 2 MAÇ CEZA !

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Denizlispor karşılaşmasında hakem Selçuk Dereli'ye küfür ettiği gerekçesi ile oyun dışı bırakılan Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Zapotocny'e 2 maç ceza verdi.

Türkiye Futbol Federasyonundan Zapotocny ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde,

"Denizlispor müsabakasında BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu TOMAS ZAPOTOCNY'nin, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

PFDK'DAN AĞIR PARA CEZALARI !

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş'ın taraftarının Denizlispor maçında yaptığı küfürlü tezahüratlar nedeni ile para cezasına çarptırıldı.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama;

"BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 24.01.2009 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - DENİZLİSPOR Turkcell Süper Lig Futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

GALATASARAY

Galatasaray taraftarının Sivasspor karşılaşmasında yaptığı küfürlü tezahüratların ötürü para cezasına çarptırıldı.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama;

"Galatasaray A.Ş.'nin, 24.01.2009 tarihinde oynanan SİVASSPOR - GALATASARAY A.Ş. Turkcell Süper Lig Futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

SİVASSPOR

Sivasspor ise PFDK'dan 2 ceza birden aldı. Sivas 4 Eylül stadı'nda oynanan Sivasspor Galatasaray karşılaşmasında Sivassporlu taraftarların yaptığı küfürlü tezahürattan dolayı ve karşılaşmaya biletsiz seyirci alınmasından dolayı Sivasspor para cezasına çarptırıldı.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama;

"SİVASSPOR Kulübünün, 24.01.2009 tarihinde oynanan SİVASSPOR - GALATASARAY A.Ş. Turkcell Süper Lig Futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SİVASSPOR Kulübünün müsabakaya biletsiz seyirci alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların içtimai suretiyle SİVASSPOR Kulübünün neticeten ve takdiren 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

PFDK'DAN HALDÜN ÜSTÜNEL DE NASİBİNİ ALDI !

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamalar ile 21 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

Haldun Üstünel, Sivasspor-Galatasaray maçı sonrasında, Ümit Karan'ın kırmızı kart gördüğü pozisyonla ilgili olarak karşılaşmanın hakemleri hakkındaki sözleri nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklama şu şekilde,

"Aynı müsabaka sonrası GALATASARAY A.Ş. idarecisi HALDUN ÜSTÜNEL'in Federasyonun saygınlığını zedeleyici isnat ve eylemlerinden dolayı sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*