Pforzheim'daki yangının faili Türk çıktı

Pforzheim'daki yangının faili Türk çıktı.13650
  • Giriş : 08.04.2008 / 17:14:00

Almanya'nın Pforzheim kentinde 6 Türk ailenin oturduğu binanın kundaklamasıyla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, yangın failinin 30 yaşındaki Türk kökenli bir kişi olduğunu duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pforzheim gazetesi, polisin açıklamasına göre failin, pazartesi sabaha karşı çıkan ve 50 bin euroluk hasarın meydana geldiği yangının hemen ardından tutuklandığını bildirdi.

Kundakçının yanıklarından dolayı tedavi gördüğü, ancak durumunun kritik olmadığı belirtildi.

Yangının binanın bodrum katının birkaç yerinde eşzamanlı çıktığını söyleyen polis, yangın hızlandırıcı maddelerin kullanıldığını aktardı.

Yangın ise itfaiyenin kısa sürede olay yerine gelmesiyle söndürülmüştü. 30 yaşındaki failin olası suç ortaklarının arandığı açıklandı.

"Bana yardım et" diye yalvarıyordu

Bina sakinlerinden Eyüp Keskin (38), binada yangın sonrasında bir benzin bidonu, bir paket sigara ve çakmak bulduğunu anlattı.

Eyüp Keskin, "Bir patlamayla uyandım. Pencereden sokakta iki kişinin koştuğunu gördüm. Duman kokusunu alınca üç çocuğumla birlikte koşarak merdivenleri indik. Yanık izleri taşıyan, şoka girmiş bir adamla karşılaştım. Sürekli 'Bana yardım et' diye yalvarıyordu. Polis olay yerine gelene kadar kundakçı olabileceğini düşündüğüm bu adamı kolundan tutarak kaçmasını engelledim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious