Pide de fiyat aynı ama!

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Fırıncılar, "Pide 1 YTL'ye satılacak" diye şov yaptı. Ancak gramajı 400'den 350'ye düşürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

stanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, bu yıl kentte pide fiyatlarının geçen yıl olduğu gibi 1 YTL olarak açıklanacağını ancak, 75 kuruştan satılacağını söyledi. Fiyat için İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nden tarifeyi beklediklerini belirten Özer, "Halkın durumu çok iyi olmadığı için zam yapmayacağız ama, büyük ihtimalle gramını 400'den 350'ye indireceğiz" dedi.

Özer, İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği fiyatı 1 YTL olarak onaylasa bile kira ödemeyen fırıncıların pideyi 75 kuruştan satacağını vurguladı.

Bu arada Şeker Piliç A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Emre Bor, yaklaşan Ramazan nedeniyle yumurta fiyatlarının 10-12.5 YKr'den 18 YKr'ye çıktığını, tüketimdeki artışa bağlı olarak 20 YKr'ye kadar da yükselebileceğini söyledi. Bor, yaklaşan Ramazan ayı ve sonbahar ile birlikte yumurta fiyatlarında önemli oranda artış olduğunu belirterek, bunun yıllardır zarar eden yumurta üreticilerinin yüzünü güldürdüğünü belirtti. Emre Bor, şirket olarak Ramazan'da beyaz ete de yüzde 5 oranında zam yapabileceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious