Piknik alanında yaşıyorlar

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Adana'da ev kirasını ödeyemeyen bir aile 2 haftadır piknik alanında yaşam mücadelesi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2 hafta önce ev sahibine 180 YTL kira borcunu ödeyemiyince sokağa atılan Yusuf Yalçın (36), Arzu Yalçın (30), çocukları Ali (13), Tayfun (11) ve Bedirhan'dan (3) oluşan 5 kişilik aile piknik alanına gelenlerin verdiği yiyeceklerle ayakta kalmaya çalışıyor.

Devlet Su İşleri (DSİ) Baraj içi Dinlenme Tesisleri'nin karşısındaki piknik alanına taşınan ve 14 yıllık evli Yusuf Yalçın (36) sokağa atılmanın, çay ocağının elinden alınması sonucunda gerçekleştiğini söyledi.

Başından geçenleri göz yaşı içerisinde anlatan baba Yalçın, yıllardır eski vilayet karşısında çay ocağı işlettiğini, depremden sonra ocağının yıkıldığını bunun üzerine seyyar simit tablasında bu işi yapmaya başladığını aktardı.

2 yıl çay ocağını işlettiğini ancak 'mafya' tipli insanların burayı da elinden aldığını vurgulayan Yalçın, akrabalarının da kendisine yardımcı olmak yerine çocuklarına 'hırsızlık' ve 'esrar' sattırmak istediklerini ileri sürdü.

2 yıldan beri çocuklarını okula da gönderememekten dolayı üzgün olduğunu belirten Yalçın, "Ne iş olsa yaparım, yeterki bana bir iş ve başımızı sokacak bir ev verilsin." diyor.

Yalçın'ın eşi Arzu hanım ise borçlarından dolayı eşyalarına el koyan ev sahibini 'vijdansızlıkla' suçlayarak, "Zaten bir fırınım, bir kaç parça yatak yorganım vardı. Ev sahibi onlara da el koyarak 3 çocuğumla sokağa attı." diye konuşuyor.

2 haftadan bu yana piknik alanına gelen vatandaşların verdiği yiyeceklerle karınlarını doyurduklarını, büyük oğlunun da Lunapark'ta çalıştığını söyleyen Yalçın cebindeki en son parası olan 3 YTL'yi de hırsızlara çaldıdırdığını vurgulayarak ne yapacağını bilemediği için yetkililerden yardım istedi.

Eşi Arzu Yalçın da çok zor durumda olduklarını ve hayır sever insanlardan yardım beklediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious