Piknik dönüşü facia: 2 ölü, 4 yaralı

Piknik dönüşü facia: 2 ölü, 4 yaralı.12386
  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Erzincan'da içerisinde 6 gencin bulunduğu araç takla attı, 2 genç hayatını kaybetti 4 genç ise yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaza bugün saat 14.00 sularında meydana geldi. Erzincan'a 13 kilometre uzaklıkta bulunan Ekşisu mesire alanında piknik yapan 3 kız, 3 erkek toplam 6 genç, piknikten dönerlerken Ekşisu-Erzincan karayolunun 1. kilometresi Kaplıcalar mevkisinde aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kaza yaptı.

İbrahim Karakuş (22) yönetimindeki 24 DZ 086 plakalı özel oto, aşırı hız ve dikkatsizlik sebebiyle yaklaşık 20 metre takla attı. Araç içerisinde bulunan gençlerden Gül Yıldırım (20) ve Seçkin Gülünay (21) ağır yaralı olarak kaldırıldıkları Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi'nde hayatlarını kaybetti.

Aynı araç içerisinde bulunan sürücü İbrahim Karakuş, Sevgi Bak (21) Pınar Bak (18) ve Mehmet Kırat yaralandı. Yaralılar Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, sürücü İbrahim Karakuş ise jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kaza esnasında kaplıcalar mevkisinde olduğunu ve özel otonun aniden takla atmaya başladığını belirten görgü tanıklarından Muhlis Demirol (31) kaza yerine geldiğinde iki kişinin durumunun ağır olduğunu ve aracın aşırı hız sebebiyle, yolun kenarında bulunan mucura girmesi neticesinde takla attığını kaydetti. Yaralı olarak Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi'ne kaldırılan bayanlardan Sevgi ve Pınar Bak kardeşler, görüntü alan basın mensuplarından yüzlerini kapattı.

Kazada hayatını kaybeden Gül Yıldırım ve Seçkin Gülünay'ın cesetleri nöbetci savcı tarafından otopsilerinin yapılmasının ardından, Erzincan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Öte yandan kazada; araç içerisinde bulunan 3 bayanın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu'nda büyüdükleri öğrenilirken, bayanlardan hayatını kaybeden Gül Yıldırım'ın 2005 yılının Mart ayında, Sevgi Bak'ın 2005 yılının Eylül ayında işe girmesi ve Pınar Bak'ın ise 11 Aralık 2006 tarihinde reşit oldukları gerekçesi ile yurttan kendi istekleri ile ayrıldıkları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious