Piknikçilerden keneye karşı önlem

Piknikçilerden keneye karşı önlem.14347
  • Giriş : 20.06.2009 / 23:09:00
  • Güncelleme : 20.06.2009 / 23:11:41

Tokat'ta düzenlenen piknik programına katılanla sendika üyeleri ve aileleri, keneye karşı aldıkları önlemlerle örnek oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tokat'ta düzenlenen piknik programına katılanla sendika üyeleri ve aileleri, keneye karşı aldıkları önlemlerle örnek oldu.

Gümenek Parkı'nda Eğitim-Bir-Sen Tokat Şubesi tarafından düzenlenen piknik programı yoğun ilgi gördü. Yaşanan kene olaylarına karşı hazırlıklı olan piknikçiler çeşitli önlemler aldıkları gözlerden kaçmadı. Kimileri daha önceden 'kene sprey' ile ilaçladıkları elbiselerini giyerken, kimileri de pantolonlarının paçalarını içine aldı. Kene vakalarının korkutucu olduğunu ama alınacak önlemler ve yapılacak kontrollerle 'bunun bir kabus olmaktan çıktığı' mesajını veren piknikçiler gönüllerince eğlendi.

Eğitim-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Cemil Çağlar, pikniğe katılanların keneye karşı önleminin yanı sıra belediye tarafından da bölgenin ilaçlandığını kaydetti. Çağlar, yıl boyunca düzenledikleri etkinlikler yanında yaz ayında böyle bir günde bir arada olmanın heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*