Pilav izdihamı da olur muymuş demeyin!

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Konya'da İbrahim Tatlıses'in katıldığı bir mağazanın açılış programında dağıtılan pilav yüzünden çıkan izdihamda vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir sandalyenin üstüne çıkarak hayranlarına seslenen seslenen ünlü türkücü, kendisine gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti. Tatlıses yaptığı konuşmanın ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte halı mağazasının açılışını yaptı.

Konuşmasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tatlıses, siyasete atılacağını belirterek, Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekilliği için aday olacağını söyledi. Milletvekili olması durumunda ise Tatlıses, her hangi bir partiye girip girmeyeceği yönündeki soruları yanıtsız bıraktı.

Açılış programının ardından vatandaşlar için hazırlanan pilav ve helva dağıtımına başlandı. Dağıtılacak pilav ve helva kazanlarına akın eden vatandaşlar aşırı bir izdaham oluşturdu. Arada kalan kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirmesi üzerine, yapılan anonslarla vatandaşların sakin olmaları istendi. Yapılan anonsları dikkate almayan vatandaşlar, pilav dağıtan görevlilerin üzerine akın etmeleri üzerine özel güvenlik ekipleri devreye girdi. Özel güvenlik personeli kalabalığı dağıtmaya çalışırken arbede yaşandı.

Pilav almak isteyen vatandaşlarla pilav dağıtan görevliler arasında çıkan hareretli tartışmalar sonucunda arbede çıktı. Bazı vatandaşlar görevlilerin üzerine yürürken kimeleri ise eline geçirdeği pilav tabaklarını vatandaşların üzerine fırlattı.

Güvenlik görevlileri tarafından kalabalık dağıtılamayınca oluşturulan gövenlik kordonu kaldırıldı. Arada oluşturulan güvenlik kordonunun kaldırmasını fırsat bilen vatandaşlar ellerine aldıklar tabaklarla pilav doldurdu. Özellikle çocuk ve kadınların ezilme tahlikesi geçirdiği izdihamdan kurtulan kimi vatandaşlar bir köşeye çekilerek pilavlarını yedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious