Pilot, insanların hayatını riske atamaz!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Bakan Yıldırım, uçak kaçırma hadisesi üzerine İzmir'de bir açıklama yaparak, pilotun yolcuların hayatını riske atamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir dizi inceleme ve açılışa katılmak için İzmir'e gelen Bakan Yıldırım, Vali Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti.

Polis merasim mangası tarafından karşılanan Yıldırım, valilik hatıra defterini imzaladı. Daha sonra makam odasına geçen Bakan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Diyarbakır-İstanbul seferi yapan Boeing 737-800 tipi uçak, dün akşam PKK'ya yataklıktan yargılanan Mehmet Gökşingöl (39) tarafından kaçırıldı.

Uçağa, kaçırma girişimi sonrası Ankara'ya zorunlu iniş yaptırıldı. Güvenlik tedbirlerine rağmen uçak kaçırılabilmesinin sebebi sorulan Bakan Binali Yıldırım, "Her türlü güvenlik önlemi alınmış fakat zanlı, uçağa yolcu olarak binmiş. İçeride telefonunu göstererek böyle bir girişimde bulunmuş. Bunu önlemenin imkanı var mı? Kaptan pilot, 'Sende bir şey yok, dediğini yapmam' diyebilir mi? Bu kadar insanı riske edebilir mi? Bunlara normal hava olayları deriz. Havada, denizde, karada olur. Hareket eden her yerde bu işler olur. Onun için gerekli tedbirleri her zaman alacağız ama olmayacak diye bir şey söylersek gerçekçi olmaz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious