Pilot, kablolara dolandığı için boğulmuş

Pilot, kablolara dolandığı için boğulmuş.19107
  • Giriş : 20.06.2009 / 10:13:00

Geyik Barajı'nda kaybolan Türk pilot emekli binbaşı Tanju Tezgel'in cesedi çıkarıldı. Tezgel'in helikopterin içindeki kablolara dolandığı için boğularak can verdiği anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Muğla'nın Milas ilçesindeki Geyik Barajı'ndan su alırken düşen yangın söndürme helikopterinin enkazına dün sabah saatlerinde ulaşıldı. 35 dalgıcın katıldığı arama çalışmalarında kayıp Türk pilot emekli binbaşı Tanju Tezgel'in cesedi çıkarıldı. Tezgel'in helikopterin içindeki kablolara dolandığı için boğularak can verdiği anlaşıldı.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli orman muhafaza memuru Ali Ekin ise henüz bulunamadı. Dalgıçlar emekli binbaşının cesedini çıkarırken Ekin'in yakınları fenalık geçirdi. Kayıp ormancının eşi, 2 oğlu ve babası, önceki günden bu yana kurtarma çalışmalarını izliyor. Son derece üzgün olan aile fertleri, bir an önce Ekin'e ulaşılmasını temenni ediyor.

İncelemelerde bulunmak üzere Milas'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, cesedi henüz çıkarılamayan Ali Ekin'in vazife şehidi olduğunu söyledi. Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ve Muğla Valisi Ahmet Altıparmak da bölgedeki çalışmaları takip etti. Altıparmak, bulanık olan göldeki görüş mesafesinin 20 santim civarında olduğunu belirtirken, dalgıçlar, helikopterin pervanesi alta gelecek şekilde sırt üstü durduğunu ifade etti. Kahveci ise kazanın nedeninin bölgeye gelen sivil havacılık uzmanlarının yapacağı incelemelerin ardından ortaya çıkacağını dile getirdi. Kurtulan personelin ifadesinin önemli olduğuna dikkat çekerek, "Kaza raporu çıkmadan bir şey söylemek yanlış olur. Geçen yıl Antalya'da düşen aynı model helikopterle ilgili de araştırma yapıyoruz." bilgisini verdi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*