Pilot olmak isteyenlere duyurulur

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

İstanbul merkezli uçuş okulu AYJET Anadolu Yıldızları, FORTİS Bank ile ortak bir çalışma yaparak uçuş eğitim kredisi verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir pilot adayı için yaklaşık 14 ay boyunca eğitim alması ve bunun için de 55 bin dolar ödemesi gerektiği öğrenildi.
AYJET Anadolu Yıldızları'ndan yapılan açıklamaya göre, eğitim ücretinin tamamını kapsayan ve 72 aylık geri ödemeli olan uçuş eğitim kredisinde, pilot adayı ilk 18 aylık süre boyunca ayda sadece 150 dolar geri ödeyecek. 19. aydan itibaren de normal sabit ödemeler başlayacak. Böylece 14 ay süren Pilotaj eğitiminin bitiminden sonra da adaya 4 ay daha iş bulması için zaman tanınmış olacak. Uçuş eğitimi kredi sisteminde faizler konut kredi faizleri düzeyinde tutulacak.

Pilot adayları için özellikle üniversite eğitimi almış olması ve iyi seviyede İngilizce bilmesi önemli bir tercih kriteri olarak dikkat çekiyor. Bu özelliklere sahip pilot adayları AYJET Anadolu Yıldızları'na başvurarak mülakat ve diğer sınavları geçmesi gerekiyor.

Okulu bitiren ve pilot olanlar ise bu konuda ciddi bir istihdam açığı bulunan havayolu şirketleri tarafından ya hemen işe alınıyor ya da daha okudukları süre içerisinde kendileriyle sözleşme imzalanıyor. Türkiye'de işe yeni başlayan ikinci pilotlar ise şirketine göre değişmekle birlikte en az 2500 Euro aylık ücret alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious