Pilotun ablasından flaş iddia: Bu kaza sabotaj olabilir!

Pilotun ablasından flaş iddia: Bu kaza sabotaj olabilir!.10868
  • Giriş : 01.12.2007 / 12:30:00

Nevin Öztan kardeşinin profesyonel bir pliot olduğunu belirtti ve ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ferhat Özdemir'in İzmir'de yaşayan ablası Nevin Öztan, kardeşinin çok iyi bir pilot olduğunu, uçağın pilot hatasından veya teknik arızadan dolayı düştüğüne inanmadıklarını, olayın sabotaj olabileceğini bildirdi. İzmir'deki evlerinde görüştüğü endüstri mühendisi Nevin Öztan, sabah erken saatlerde uçağın düştüğü haberini aldıktan sonra büyük bir merak ve tedirginlikle mürettebat ve yolcuların durumunu öğrenmeye çalıştıklarını söyledi.

Uçağın kaptan pilotu olan kardeşi Ferhat Özdemir ile mürettebat ve yolculardan kurtulan olmadığını duyduklarında gözyaşlarına boğulduklarını belirten Nevin Özdemir, şöyle konuştu:

''Evli ve 3 çocuklu olan kardeşim Ferhat Özdemir, Antalya'da oturuyordu. Hava Harp Okulu mezunuydu. Aynı zamanda İTÜ elektrik-elektronik mühendisliğini bitirdi. 1981 yılından bu yana pilotluk yapıyordu. 1990 yılında ordudan ayrıldı ve bir süre ABD'de yaşadı. Daha sonra ABD vatandaşı oldu ve çifte pasaport taşımaya başladı. Benim kardeşim profesyonel bir pilottu. Teknik arızası olan bir uçakla kesinlikle uçmazdı. Uçakta öğretim üyeleri de varmış. Uçağın pilot hatasından veya teknik bir arızadan dolayı düştüğüne inanmıyorum. Sabotaj olabilir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious