Pınar Aylin'in 'asılsız' aşk itirafı

Pınar Aylin'in 'asılsız' aşk itirafı.16757
  • Giriş : 20.05.2009 / 10:16:00

Semazen Emre Yıldırım’ ın ismi kullanılarak yayınlanan asılsız haberler henüz 24 yaşında, hayatının 15 yılını Mevlana'nın izinde semazenliğe adayan Emre Yıldırım'ı üzdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beş yıl süren araştırmaları sonunda semayı, Arap ve Mevlevi kültürlerini harmanlayarak aşkın dansını inançla dünyanın gözyaşları arasına bırakan Derviş Emre Yıldırım, Türkiye'nin birçok bölgesinde sema etmiş 2005 – 2008 döneminde Türkiye'nin ve dünyanın birçok bölgesinde Amerika, Kanada, Almanya, Fas Pakistan ve Çin'de birçok Mevlevi törenlerine katılmış.Yıldırım, davet edildiği topluluklarla ve bizzat araştırmaları için, Mısır ve Suriye'deki birçok grupla sufi dans ilmini meşk ediyor. 2007 – 2008 sufi dance turnesinde çeşitli ülkelerde meşk etmiş ve dünyanın örnek gösterilen en üstün sufi dansçısı unvanının almış. Tek amacı bu kültürel mirası hakettiği şekilde tanıtmak olan Yıldırım, semazen büyüklerinden müsaade alarak inançla sema yapıyor.

Semazenin iletişim koordinatörü Elif Kastan Doğan'ın yaptığı açıklamada, haberlerde adı geçen şarkıcı Pınar Aylin ile semazenin arasında yakından yada uzaktan tanışıklık, arkadaşlık ve herhangi bir ilişkinin olmadığını belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*