Pınarbaşı Köyünde su kaynakları oluştu

Pınarbaşı Köyünde su kaynakları oluştu.35931
  • Giriş : 20.02.2009 / 14:54:00
  • Güncelleme : 20.02.2009 / 14:58:42

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Pınarbaşı köyünde aralıksız devam eden yağmurların da etkisiyle her taraftan su fışkırmaya başladı. Köyde yaklaşık 15 gündür yağışlı hava etkili oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yağmurun ardından, köyde bulunan evler, köy kahvesi ile cami minaresinin duvar kenarları ile yollarda küçük su kaynakları oluştu. Köyün her tarafından çıkmaya başlayan sular, köylüleri zor durumda bıraktı.

Köy muhtarı Cahit Öztürk, daha önce böyle bir olay görmediklerini, ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Yaklaşık 15 gündür devam eden yağmurun ardından köyün her yerinden su çıktığını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

''10 yıldır muhtarlık yapıyorum. Bu köyde doğdum, büyüdüm ama böyle bir olayla karşılaşmadım. Köyün yaşlıları da böyle bir olay görmediklerini söylüyor. Birçok noktadan çıkan suları bir araya toplayarak tahliye etmeye çalışıyoruz. Evlerin duvar diplerinden, cami minaresi ile köy kahvesinin altından, yolların üzerinden su fışkırıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık.''

Böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını, yağışların devam etmesinden endişe duyduklarını kaydeden köylüler ise ''Hangi taşı kaldırsak altından su fışkırıyor'' dedi. Bayramiç Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı da köyün kayalık ve sağlam bir zemin üzerinde bulunduğunu, tehlike söz konusu olmadığını söyledi. Bayramiç ve köylerinin Kaz Dağları'nın eteğinde yer almasından dolayı su bakımından zengin olduğunu ifade eden Kaymakam Atçı, yöre halkının su sıkıntısı çekmediğini bildirdi.

Yağışın fazla olması nedeniyle yer altı sularının patlamaya başladığını söyleyen Atçı, ''Pınarbaşı köyümüz, ilçemize bağlı 400 nüfuslu bir köy. Köyümüzün muhtarı gerekli çalışmaları yapıyor. Köyde herhangi bir sıkıntı yok. Su hayattır. Yöremiz bu yıl su sıkıntısı yaşamayacak. Barajımız ve göletlerimiz doldu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*