Pink Martini, İstanbul'a geliyor

Pink Martini, İstanbul'a geliyor.21465
  • Giriş : 18.06.2008 / 14:35:00

''Sympathique'' ve ''Hang on Little Tomato'' albümleriyle Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip Pink Martini grubu, son albümünün Avrupa turnesi kapsamında İstanbul Caz Festivali'nde konser verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Kültür Sanat Vakfının (İKSV) yazılı açıklamasında, vakıf tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 15'inci Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin 2 Temmuz'da başlayacağı belirtildi.

Festival programına, Türkiye'de müzikseverlerin yakından tanıdığı Pink Martini'nin de eklendiği bildirilen açıklamada, "Sympathique' ve 'Hang on Little Tomato' albümleriyle Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip Pink Martini, yeni albümleri 'Hey Eugene!'in Avrupa Turnesi kapsamında, 15. yaşını kutlayan festivalin konukları arasında yer alıyor" denildi.

Açıklamada, Pink Martini'nin, Pasion Turca iş birliğiyle 6 Temmuz Pazar akşamı saat 21.00'de Açıkhava Sahnesi'nde hayranlarının karşısına çıkacağı kaydedildi.

Herbie Hancock'tan iki konser

Açıklamada, Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin, 2 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek 2 ayrı konserle 15. yılına hızlı bir başlangıç yapacağı belirtildi.

Açıkhava Sahnesi'nde, Herbie Hancock'un Grammy ödüllü projesi "The River of Possibilities"in, festivalin ilk konseri olacağı bildirilen açıklamada, aynı gece Esma Sultan Yalısı'nda da "Big 3 Palladium Orchestra"nın "Mambo Mambo Mambo!" başlıklı konserinin gerçekleştirileceği kaydedildi.
Festivalin ikinci günü olan 3 Temmuz Perşembe akşamı Herbie Hancock'un, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda trio formatında vereceği konserle cazseverlerle bir kez daha buluşacağı dile getirilen açıklamada, aynı gece Açıkhava Sahnesi'nde de dünyaca ünlü bas virtüözü Marcus Miller'in İstanbullu müzikseverlerle buluşacağı, Miller'den önce de 70'li yıllara damgasını vuran efsanevi funk grubu Tower of Power'in sahneye çıkacağı ifade edildi.

Festivalin 40'a yakın konserle İstanbul'u bir caz kentine dönüştüreceği vurgulanan açıklamada, biletlerin Biletix satış kanallarından veya İKSV'nin "Beyoğlu İstiklal Caddesi No: 64" adresindeki merkezinden temin edilebileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious