Pink Point balonunu POAŞ mı patlattı?

Pink Point balonunu POAŞ mı patlattı?.10733
  • Giriş : 29.05.2009 / 10:38:00

12 bin dolara Pink Point ATM'lerini satan uyanıklar ortadan kayıp. 750 kadar bayiye bu makinelerden dağıtıldı. Ancak en çarpıcı nokta ise Petrol Ofisi de Pink Point'lerden aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Talon adlı şirketin piyasa sunduğu "Pink Point" adlı ATM makineleri 750 kadar esnafı borç batağında bıraktı.

*Şirketin CEO'su olarak anılan Hakan Törehen kayıp durumda. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında tanıtımı yapılan Pink Ponit'lerden 100 kadarının da Petrol Ofisi istasyonlarında kurulduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında basın ilanı yapılan “Pink Point” balonu yine bir yıl sonra mayıs ayında patladı. Talon Elektronik Çözümleri adlı şirketin Türkiye'ye getirdiği sistem geride bir mağdurlar ordusu bırakmış durumda.

Talon'un 'Pink Point' yani 'Pembe Nokta' adını verdiği ATM makinelerinden alan yüzlerce bakkal, market, büfe sahibi şimdi elinde kalan makinenin 12 bin dolarlık bedelini nasıl ödeyeceğini düşünüyor.

Talon'un ortaklık yapısı yüzde 30 Hüsnü Özyeğin'in başında bulunduğu Fiba Group, yüzde 30'u Necati Kurmel'in sahibi olduğu Saray Halı Grubu bünyesindeki Namberg ve yüzde 40'ı da şirket yönetim ekibinden oluşuyordu. Fiba Grubu daha sonra ortaklıktan ayrıldı. Pek çok bayi de Fiba ve Saray ismini duyuncu Pink Point'lerden aldı.

Doğan'ın POAŞ'ı ne kadar Pink Point ATM'si aldı. Yüzlerce bayiyi borç batağında bırakan Talon yöneticileri nerelerde?. Pink Point mağdurları bundan sonra ne yapacak?

www.rotahaber.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*